Топ 9 горіхів, вживаючи які ви станете в 9 разів здоровіше
Безперечно, горіхи — це корисний продукт, який повинен бути присутнім у раціоні людини. Це джерело цінного білка, вітамінів і мінералів. Численні дослідження показують, що їх вживання:
- знижує ризик розвитку серцевих захворювань;
- покращує рівень цукру в крові;
- знижує ризик окремих видів раку.
Однак люди, які підраховують калорії, можуть сказати, що горіхи містять багато жиру. Так, у них є деяка кількість насичених жирів, але набагато більше — мононенасичених, а також поліненасичених кислот омега-3 і омега-6. Ці корисні жири не заважають, а навпаки — допомагають боротися із зайвою вагою. Та й кілограмами горіхи ніхто не їсть, одна порція або одна жменя становить всього близько 28 р.
Найцінніші горіхи потрапляють на наш стіл з Північної і Південної Америки. Але і більш близькі нам фундук і волоський горіх також смачні і поживні.
1. Мигдаль
Завдяки своєму яскравому смаку мигдаль став важливим інгредієнтом середземноморської кухні. А дієта цього регіону славиться своєю корисністю і збалансованістю.
Одна порція мигдалю містить:
- 6 г білка;
- 20% денної норми магнію;
- 37% денної норми вітаміну E;
- мідь, фосфор, вітамін B2;
- 161 калорія.
Мигдаль включають в низькокалорійні дієти, він нормалізує тиск у людей, які страждають від зайвої ваги. Він позитивно впливає на мікрофлору кишечника, стимулюючи зростання корисних бактерій.
Окремі дослідження вказують на те, що мигдаль може знижувати рівень цукру і зменшувати запалення у пацієнтів з діабетом другого типу.
2. Фісташки
Це трохи менш калорійні горішки, але теж багаті білком.
В одній жменьці очищених фісташок міститься:
- 6 г білка;
- 8% денної норми магнію;
- вітаміни, група B, A і E
- 156 калорій.
Як і мигдаль, вони знижують рівень «поганого» холестерину і піднімають «хороший». Для цього достатньо щодня вживати 2-3 жмені фісташок. Також ці горішки сприяють зниженню тиску і зниження рівня глюкози після їди.
3. Волоські горіхи
Це найбільш популярний вид в нашій країні і важливе джерело альфа-ліноленової кислоти омега-3.
В одній порції ядер волоських горіхів міститься:
- 4 г білка;
- 11% денної норми магнію;
- вітаміни групи B, A, C, E, і PP, кобальт, цинк і залізо;
- 182 калорії.
Ядра волоського горіха зовні нагадують півкулі мозку. Мабуть, це не просто так. Дослідження, проведені серед студентів, показують, що цей продукт покращує роботу головного мозку і стимулюють розумову діяльність.
Здатність знижувати ризик серцевих захворювань також притаманна цим горіхам в повній мірі. А вміст заліза та інших мінералів допомагає піднімати рівень гемоглобіну.
4. Кешью
Ці солодкуваті на смак горішки містять багато магнію, який позитивно впливає на роботу нервової системи.
Одна жменька кешью це:
- 5 г білка;
- 20% денної норми магнію;
- 155 калорій.
Окремі дослідження показують, що багата кешью дієта може поліпшити стан людей з метаболічним синдромом: знизити вагу і артеріальний тиск. Високий вміст магнію дозволяє зменшити тривожність, знизити прояв ПМС у жінок.
5. Пекан
Ці горіхи часто застосовуються для приготування десертів. Але і як самостійний перекус вони дуже поживні.
В одній жменьці ядер горіхів пекан міститься:
- 3 г білка;
- 8% денної норми магнію;
- широкий спектр вітамінів Е і А;
- 193 калорії.
Як і всі горіхи пекан містить поліфеноли, які мають антиоксидантну дію, можуть знизити ризик розвитку раку.
6. Горіхи макадамія
Ці кругленькі австралійські горішки містять багато мононенасичених жирів, а тому благотворно впливають на роботу серцевого м'яза.
В одній порції цих горіхів міститься:
- 2 г білка;
- 9% денної норми магнію;
- 200 калорій.
Дослідження показують, що багата цим продуктом дієта сприяє зниженню рівня холестерину. А її ефективність порівнянна з дієтою, яку рекомендує Американська кардіологічна асоціація.
Макадамія відомий серед косметологів. Він покращує стан шкіри, волосся і має омолоджуючий ефект.
7. Бразильські горіхи
Вони прийшли до нас із лісів Амазонки і відрізняються високим вмістом селену і магнію.
В одній жменьці ядер цього горіха міститься:
- 4 г білка;
- 26% денної норми магнію;
- більше 100% добової норми селену;
- 8% денної норми вітаміну E;
- 182 калорії.
Селен — мінерал, що володіє антиоксидантними властивостями. Його дефіцит зустрічається досить рідко. Проте вживання лише одного горіха в день може ефективно підняти рівень селену в крові до нормальних показників.
Бразильські горіхи знижують інтенсивності запальних процесів і покращують функцію кровоносних судин у підлітків з ожирінням.
8. Фундук
Лісові горішки неймовірно смачні і поживні. Це популярний інгредієнт кондитерських виробів.
В одній жменьці фундука міститься:
- 6 г білка;
- 20% денної норми магнію;
- 37% денної норми вітаміну E;
- 176 калорій.
Як інші горіхи, фундук зменшує ризик розвитку захворювань серця, знижуючи холестерин, а за вмістом вітаміну E він є лідером серед своїх побратимів.
9. Арахіс
Насправді, арахіс не є горіхом. Але його властивості дають право віднести його до цієї групи.
В одній жменьці смаженого арахісу міститься:
- 4 г білка;
- 11% денної норми магнію;
- 21% денної норми вітаміну E;
- 176 калорій.
Дослідження показують, що вживання арахісу зменшує ризик хвороб серця, а також розвиток діабет другого типу у жінок.
Арахіс вважається серйозним алергеном. Проте дослідження показують, що алергічні реакції можуть бути навіть нижче у дітей, чиї мами під час вагітності регулярно їли арахіс.
На жаль, в магазинах найчастіше зустрічаються горішки з великим вмістом штучних ароматизаторів та інших некорисних добавок. Ось чому важливо вибирати чисті і натуральні горіхи. Саме таку продукцію пропонує vitamin.in.ua.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті