5 кроків, які допоможуть повернутися в робочий ритм після відпустки
Після приємного проведення часу у відпустці так не хочеться відправлятися назад в робочу рутину. Організм вже влився в розмірений і певний ритм відпочинку (і виливатися з нього не збирається) – і це створює ще більше перешкод на шляху до відновлення робочого режиму. Повернутися в колишню форму можна досить швидко, якщо правильно себе налаштувати і слідувати наведеним нижче рекомендаціями.
Крок 1. Робота по дому
Швидше звикнути до важких трудових буднів допоможе виконання домашніх справ. Займіться генеральним прибиранням, пройдіться по магазинах. Це стане проміжним етапом між байдикуванням і поверненням до фіксованого робочого графіку.
Крок 2. План робочого тижня
Складіть список термінових справ ще в останні дні відпочинку. Так ви на папері візуалізуєте весь обсяг майбутньої роботи. Це дасть можливість морально підготуватися, а також структурувати майбутні справи. Приміром, розгрупувати робочі завдання. Розставте пріоритети. Переходьте до виконання більш складних завдань поступово, не накидаючись в перший день на все і відразу.
Крок 3. Правильний вибір дозвілля
Після виходу з відпустки у багатьох розвивається апатія і навіть депресія. Психологи радять заповнити весь свій вільний час приємними видами діяльності. Запишіться в спортзал, призначте зустрічі з друзями і знайомими, перечитайте улюблену книгу або подивіться новий захоплюючий фільм. Позитивні емоції перекриють негатив сірих буднів.
Відновити сили і енергію допоможуть активні види діяльності – біг, заняття в басейні, ранкова зарядка. Фізичні навантаження позитивно вплинуть на організм і повернуть м'язам колишню форму і тонус.
Також рекомендується спланувати найближчий відпустку. Переглядайте пропозиції туроператорів, займіться вивченням нової мови. Думки про те, що незабаром знову можна буде відпочити, додадуть енергії і оптимізму.
Крок 4. Правильний режим
За час відпустки у кожного збивається графік. Намагайтеся в останні дні відпустки засинати і прокидатися в наближене до «робочого» час. Тоді недосип, втома і сонливість обійдуть вас стороною. Якщо виспатися не вийшло, влаштуйте невелику перезавантаження під час обідньої перерви. Якщо є можливість, поспіть хвилин 15-20.
Увечері швидко зануритися в сон допоможе заспокійливий чай. Приміром, Traditional Medicinals без кофеїну. Хорошим вибором також стане органічний Yogi Tea.
Крок 5. Харчування
В осінній період важливо відновити баланс білків, жирів і вуглеводів в організмі. По можливості їжте 4-5 разів на день невеликими порціями. Відмовтеся від жирної їжі, вона викликає млявість і сонливість. Під заборону потрапляють солодкі борошняні вироби, сухарики, чіпси, газовані напої.
Від шоколаду, особливо чорного, відмовлятися не варто, адже він, навпаки, вважається хорошим джерелом енергії. У список кращих продуктів для відновлення сил потрапили:
- Банани – з-за вмісту в них вітамінів групи В і калію.
- Натуральні йогурти – джерело ненасичених жирів.
- Родзинки – покращує кровопостачання клітин і роботу головного мозку.
- Імбир – підвищує тонус м'язів і загальну витривалість організму.
- Зелені овочі – містять вітамін Е і бета-каротин, які дозволяють легше справлятися з фізичними навантаженнями.
Бонусний крок. Для тих, кому терміново треба. Стимулятори та енергетики
Если вы головой еще в отпуске, а телом на работе, можно прибегнуть к помощи энергетиков. Обратите внимание не на привычные кофеиновые энергетики из супермаркетов, а безопасные стимулирующие средства. Они придают бодрости за счет наличия в составе экстрактов и соков различных суперфудов: ягод, фруктов и трав, а также витаминов и минералов.
Справиться с ежедневными стрессами поможет органическая энергетическая доза Guayaki Yerba Mate, содержащая в составе витамины С, В12, имбирь. Смесь Nature’s Plusподходит даже диабетикам ввиду отсутствия сахара.
Якщо не хочете відмовлятися від кофеїну, то пам'ятайте про те, що добова доза не повинна перевищувати 300 мг, а разова – 100 мг.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті