Як побороти осінню нудьгу? 5 способів повернути сонячного настрою!

Восени майже кожен скаржиться на апатію, погане самопочуття, відсутність настрою. Ось вона, та сама «осіння нудьга». У прохолодний сезон разом з скороченням дня і швидким настанням негоди організм відчуває нестачі серотоніну, так званого «гормону щастя». Ми підібрали список дієвих рекомендацій, які допоможуть повернути радість до життя, навіть коли за вікном невтомно йде холодний проливний дощ.
1. Харчування і суперфуды
А ви помічали, як змінюється ваш настрій, коли ви з'їсте яке-небудь пироженко або цукерку? Прості вуглеводи на короткий термін заповнюють недостачу серотоніну. Однак раціон, де присутня занадто багато солодощів, макаронів і картоплі призведе до швидкого набору ваги.
Корисні продукти також можуть бути смачними. З їх допомогою буде легше не піддатися спокусі. Налягайте на:
- продукти з високим вмістом білка – м'ясо, птицю, рибу;
- сезонні фрукти та овочі;
- молочні продукти – йогурт, сир, молоко.
Запасіться корисними перекусами, такими як сухофрукти, горіхи, гіркий шоколад. Якщо вам складно збалансувати харчування, то включіть в раціон суперфуды. Це продукти та суміші, багаті мінералами, вітамінами, фітонутрієнтами, кислотами та органічними екстрактами.
2. Добавки, вітаміни та мінерали
Нормальне функціонування організму неможливо без правильного балансу вітамінів і мікроелементів. «Наїсти» весь обсяг необхідних речовин виходить далеко не завжди. Проконсультувавшись з лікарем, можна вдатися до допомоги корисних добавок.
У моменти стресового стану і нервового напруження вітаміни і мінерали беруть на себе роль антиоксидантів і лікарських препаратів. Вони відновлюють внутрішню гармонію організму, нейтралізуючи вільні радикали. Рекомендується звернути свою увагу на залізо, вітаміни D, E, C, фолієву кислоту.
3. Чаї
Прохолодна осіння погода ввечері сприяє прийняттю теплих розслаблюючих напоїв. Спробуйте відмовитися від чорного та зеленого чаїв на користь трав'яних. Вже через кілька днів ви помітите, як покращиться сон, піде напруга.
Первый в списке антидепрессантов – зверобой. Всего две чашки в день (на 150 мл кипятка 1 ч. л. травы) нормализуют нервное состояние.
Приподнятое настроение подарит мелисса. Перебрать с ней достаточно сложно. При передозировке состояние напротив ухудшится – появится апатия, вялость. Оптимальная норма приема – щепотка измельченных листьев в вечернем черном чае. Для вкуса добавьте ложечку меда.
4. Специи и пряности
Перец, различные пряности могут добавить яркости любому блюду. В особенности полезны они тем, кто придерживается правильного питания. Не очень-то радостно постоянно есть сухую безвкусную отварную курицу, ведь однообразие наводит скуку и уныние.
Острые специи (имбирь, чили, кайенский перец) вызывают жжение. Организм в ответ на боль выбрасывает гормон счастья, чтобы погасить неприятные ощущения.
Запах ванили и корицы у многих ассоциируется с праздником. Пряности дарят ощущение защищенности и спокойствия.
Недавно исследователи пришли к выводу, что истинная индийская пряность куркума лечит депрессию не хуже химикатов, к примеру, флуоксетина.
5. Ароматические эфирные масла
Различные ароматы могут задействовать сразу несколько зон головного мозга – ту, что отвечает за ассоциации, за формирование эмоций. Так, если запах ванили ассоциируется с мягкой и свежей выпечкой, то и настроение соответственно улучшается.
При правильному підборі запахів вже черезминут 10 можна зануритися в релаксацію і підняти собі настрій. Якщо ви хочете розслабитися, то спробуйте іланг-іланг, базилік, ладан. Тонізуючий ефект справлять апельсин, м'ята, ялівець.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті