Дізнайтеся, які вітаміни потрібні організму взимку
Вітаміни можна порівняти з яскравими фарбами, які перетворюють життя, роблячи нас енергійними і бадьорими. Їх нестачі організм відчуває дуже гостро: постійна сонливість, млявість, зниження імунітету. Жінки (та й чоловіки) помічають, що починаються проблеми з шкірою, волоссям та нігтями. Знайома картина?
Щоб змінити ситуацію, необхідно збагатити щоденний раціон вітамінами. Але як це краще зробити взимку?
Спершу давайте розберемося, в яких саме корисних речовин наш організм потребує найбільше в холодну пору року.
Вітамін А - ретинол
Всім відомо, що він підтримує зір. Але крім цього він підвищує імунітет і заряджає енергією. А це так важливо в зимовий період!
Міститься вітамін А в гречаній крупі, молочних продуктах і яйцях. Всі овочі та фрукти червоного або оранжевого кольору містять каротин — провітамін А. Для його кращого засвоєння приправляйте ці продукти натуральними рослинними оліями. Адже вітамін а — жиророзчинний вітамін.
Вітамін C
З дитинства ми знаємо, що аскорбінова кислота підтримує імунітет. Вітамін С також має антиоксидантні властивості. Якщо вас турбує постійна сонливість, млявість і кровоточивість ясен, то необхідно збагатити раціон аскорбінової кислотою.
Вітамін С міститься в чорній смородині, шипшині, капусті, цитрусових. Може, саме тому мандарин — невід'ємний атрибут новорічного столу?
Вітамін D - кальциферол
Взимку всім нам не вистачає сонця, а значить і вітаміну D, який виробляється в шкірі під дією ультрафіолету. Кальциферол регулює засвоєння кальцію і фосфору, що особливо важливо для дітей. Міцні кістки і зуби — ось що дарує нам вітамін D. Його дефіцит в дитячому віці загрожує розвитком рахіту.
Основні джерела кальциферол — це жирні сорти риби, яйця, рослинне і вершкове масло, а також сир і сир.
Вітамін E
Красива шкіра і міцна нервова система — ось що нам дає вітамін Е. Цей антиоксидант не тільки бореться з вільними радикалами, але і захищає клітинні мембрани. Таким чином покращує кровопостачання всього організму, в тому числі і мозку.
Вітамін Е у великій кількості міститься в рослинних оліях, особливо в олії зародків пшениці. Крім цього багато в горіхах і насінні, шпинаті, салаті і капусті.
Група B
Ця група життєво важливих вітамінів, кожен з яких відповідає за певні функції нашого організму.
- В1 регулює вуглеводний обмін, який дає енергію.
- В6 відповідає за роботу нервової системи, знижує ризик розвитку депресій.
- В9 регулює роботу репродуктивної системи як у жінок, так і у чоловіків. Прийом фолієвої кислоти обов'язковий на етапі планування дитини. А ще вона покращує засвоєння заліза.
- В12 робить нас активними, бадьорими, перешкоджає передчасному старінню.
Вітаміни групи B не накопичуються в організмі, і тому повинні міститися в щоденному раціоні. Їх джерела: бобові, крупи, печінка, яйця, молочні продукти, горіхи і зелені овочі.
Вітамін Р
Це група біофлавоноїдів, які мають антиоксидантні властивості, зміцнюють стінки судин і полегшують перебіг алергії.
Міститься вітамін P в тих же рослинних продуктах, що і аскорбінова кислота.
Заготовляємо вітаміни на зиму
Як бачимо, багато корисні речовини містяться тільки в овочах і фруктах. А взимку помідори і полуниця на прилавках магазинів не вселяють нам довіри. Але можна подбати про запас вітамінів на зиму ще влітку — зробити домашню заморожування!
Цей спосіб заготівлі продуктів зберігає більше корисних речовин, ніж консервування. Ідеальний варіант — шокова заморозка, але для неї потрібно спеціальне обладнання. Однак і в домашній морозильній камері можна запасти дари літа.
Важливо! Правильна розморожування — ось ключ до збереження вітамінів в овочах і ягодах. Не можна кидати заморожені продукти в окріп або розморожувати їх у мікрохвильовці. Необхідно дати їм спокійно відтанути на полиці в холодильнику. Так, це займе деякий час, але зате збережеться їх користь.
Отже, морозим! А що саме?
Заморожувати на зиму можна практично будь-які овочі і фрукти. Чим щільніше структура плоду, тим він краще збереже свій зовнішній вигляд.
Овочі, фрукти і ягоди для заморозки:
- перець;
- кольорова капуста;
- брокколі;
- зелений горошок;
- баклажани;
- зелень;
- смородина;
- полуниця;
- агрус;
- чорниця і т. д.
Рада. Якщо ви приблизно знаєте, які будете готувати страви із заморожених продуктів, то краще заздалегідь нарізати овочі і фрукти необхідним чином, і вже потім відправляти їх в морозильник.
Вітамінні комплекси
Але не завжди збалансована дієта дозволяє покрити всі потреби організму у вітамінах. Особливо взимку. Тоді на допомогу приходять вітамінні препарати.
Вони різняться за своїм складом і адаптовані під потреби дітей, чоловіків і жінок.
На сайті vitamin.in.ua представлений широкий асортимент вітамінних препаратів, що пройшли багатоступінчастий контроль якості і відповідають міжнародним стандартам.
Для дорослих
Для дітей
Правильне і збалансоване харчування, а також прийом мультивітамінних препаратів допоможуть вам залишатися взимку здоровими, бадьорими і повними сил!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті