Про що говорить сухість шкіри. 7 причин, про які ви повинні знати

Надмірна сухість шкіри відразу наштовхує на думку про використання зволожуючих засобів. Так, вони можуть полегшити стан, але не завжди усувають причину. Суха шкіра може сигналізувати про те, що необхідно щось змінювати у своєму оточенні, харчуванні або звички.
1. Вас оточує сухе повітря
Стан шкіри сильно залежить від вологості повітря. Якщо вона недостатня, то шкірні покриви починають інтенсивно втрачати вологу, з'являється відчуття стягнутості, свербіж і лущення.
У зимовий період проблема посилюється. На вулиці мороз і вологість всього 20%, а в приміщенні – опалювальні прилади та кондиціонери. Ця кліматична техніка сильно висушує повітря.
Що робити?
- Виміряйте вологість повітря в кімнаті за допомогою гігрометра. Якщо вона нижча за 40%, то варто подумати про зволожувачі повітря.
- Провітрювання взимку необхідно, але вологість повітря таким чином підняти не можна, скоріше навпаки. Якщо є можливість – регулюйте інтенсивність опалення. Для цього існують спеціальні вентилі.
- Використовуйте зволожуючі креми, якщо це необхідно. Які? Читайте нижче.
2. Ви неправильно підбираєте і використовуєте косметичні засоби
Суха шкіра – досить поширена проблема. І косметична індустрія випускає тисячі найменувань зволожуючих кремів, лосьйонів і бальзамів. Але користуються ними не завжди вірно, тому вони можуть дати навіть зворотний ефект.
Зволожуючі засоби краще наносити не на суху шкіру, а на злегка вологу, але не мокру. Таким чином засіб буде краще утримувати вологу.
Важливо правильно підібрати крем для сухої шкіри. Якщо ваш засіб володіє сильним ароматом і містить спирт, то воно буде тільки додатково сушити шкірний покрив. Той же ефект приносять "легкі" лосьйони на водній основі з низьким вмістом масел. Вони швидко випаровуються, несучи з собою вологу.
Креми з ретинолом часто використовують для боротьби зі зморшками. Однак захоплення ними може призвести до сухості шкіри.
Що робити?
Крем для сухої шкіри повинен бути щільним і жирним, без зайвих запахів і спирту. Він не повинен розтікатися по долоні.
Детальніше про зволожуючих інгредієнтів читайте в статті "Топ-5 натуральних інгредієнтів для зволоження шкіри".
3. Ви занадто часто приймаєте гарячу ванну або душ з мильними засобами
Тривалий вплив води, особливо гарячої, змиває природний сальний покрив шкіри, і та починає втрачати вологу.
Часте використання мила та інших засобів ще більше сприяє цьому. Ми миємо руки антибактеріальним милом, щоб уникнути інфекцій. Але насправді, воно висушує шкіру рук, яка може навіть потріскатися. Мікроранки – це відкриті двері для мікробів. Виходить зворотний ефект.
Не варто забувати, що водопровідна вода часто жорстка і обробляється хлором, який також сушить шкіру.
Що робити?
- Віддайте перевагу душу, а не ванні.
- Вода для купання повинна бути теплою: не гарячою, але й не холодною.
- Використовуйте для вмивання м'яку очищену або кип'ячену воду.
- Не використовуйте мило та інші миючі засоби без необхідності.
- Вибирайте натуральне м'яке мило і гель для душу.
4. Вам не вистачає вітамінів, мінералів і омега-3
Шкіра, як дзеркало, відбиває стан нашого організму. Будь-гіповітаміноз відразу позначається на ній.
Ретинол
Суха шкіра, яка лущиться і запалюється, свідчить про нестачу вітаміну А. Цей жиророзчинний вітамін захищає її від негативних факторів навколишнього середовища.
Джерела вітаміну А і каротину:
- овочі та фрукти червоного і оранжевого кольору;
- яєчний жовток;
- риб'ячий жир.
Токоферол
Вітамін е називають вітаміном краси. Він грає ключову роль для здоров'я шкіри. Токоферол – це антиоксидант, який захищає її від шкідливого впливу навколишнього середовища.
Жиророзчинний вітамін E можна приймати як всередину, так і зовнішньо. Проколіть капсулу і використовуйте вміст в якості олії для обличчя.
Ніацин
Блідість і сухість шкіри, синюшний відтінок губ – це ознаки дефіциту ніацину (вітаміну B3 або PP). Це речовина, що захищає шкіру від ультрафіолетових променів, а також перешкоджає втраті вологи.
Джерела вітаміну B3:
- паростки пшениці;
- арахіс;
- яйця.
Кальцій
Суха шкіра, що втрачає пружність, і тонке волосся – це симптоми дефіциту кальцію. Цей елемент відповідає за нормальну регенерацію шкірних покривів.
Джерела кальцію:
Для нормального засвоєння кальцію організму потрібен вітамін D. Так що його дефіцит в зимовий час може також стати причиною сухості шкіри.
Жирні кислоти
Наша шкіра здатна сама себе захищати, виділяючи шкірне сало. Якщо у вашій щоденній дієті не вистачає жирів, то й шкірного сала виробляється менше, а шкіра стає сухою.
Корисні жирні кислоти поліпшують стан шкірного покриву, не завдаючи шкоди вашій фігурі. Ними багаті на жирні сорти риб, лляна та оливкова олія, а також насіння льону.
Що робити?
- Перегляньте свою дієту. Використовуйте вітамінні і мінеральні добавки, риб'ячий жир і спеціальні комплекси, які розроблені спеціально для сухої і проблемної шкіри.
- Вживайте більше рослинних олій, які не тільки необхідні для засвоєння вітамінів А і Е, але і багаті поліненасиченими жирними кислотами.
5. Ви занадто мало п'єте
Можна регулярно користуватися зволожуючими кремами, але якщо організму не вистачає води, те належного ефекту ви не отримаєте. Адже повноцінно відновити втрату вологи можна тільки зсередини.
Що робити?
Слідкуйте за тим, скільки води в день ви випиваєте. Добова потреба організму у воді – 30 г на 1 кг ваги. А якщо повітря в приміщенні, де ви знаходитесь, сухий – то ще більше.
6. Причина – внутрішнє захворювання
Іноді суха шкіра може сигналізувати про наявність хвороби. Наприклад:
- екзема, псоріаз;
- діабет;
- гіпотиреоз (низький рівень гормонів щитовидної залози).
Також з віком, особливо у жінок, шкіра стає сухішою.
Що робити?
Лікування основного захворювання і правильно підібрана косметика поліпшать стан шкіри.
7. Ви приймаєте певні препарати
Багато ліки мають побічні ефекти. Серед них може бути і сухість шкіри.
До препаратів, які можуть зробити шкіру сухою відносяться:
- діуретики;
- кошти від високого тиску;
- хімічні отшелушивающие засоби для лікування акне.
Що робити?
- Порадьтеся з лікарем про зміну препарату або зменшенні дози.
- Вибирайте м'які миючі засоби без високого вміст ретинолу та саліцилової кислоти.
Якщо ви будете знати причину, по якій ваша шкіра суха, вам буде легше боротися з цією проблемою.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті