Любите на здоров'я! 7 корисних властивостей любові

Наближається найромантичніше свято — День Святого Валентина. В повітрі вже носиться аромат любові, квітів і цукерок у формі сердечок...
Однак давайте подивимося на все це з іншого боку. Нехай хтось каже, що любов — це хвороба. В першу чергу — це позитивні емоції, а вони позитивно впливають на наше здоров'я. Здивовані? Давайте розберемося в цьому питанні.
1. Любов робить нас психічно сильніший
Давайте не будемо розглядати любов виключно як почуття до протилежної статі. Ми любимо своїх батьків, дітей, друзів і просто хороших людей, які нас оточують. І нехай у цьому випадку немає тієї горезвісної «хімії», але такі почуття теж позитивно впливають на наше життя.
Медики клініки Майо провели дослідження, яке показало, що люди, оточені любов'ю близьких, рідше страждають від депресії та інших психічних розладів. Таким чином, теплі стосунки пом'якшують психологічний дискомфорт, роблять життя щасливіше і здоровіше.
2. Любов захищає нас
Любов матері може творити чудеса. Ця народна мудрість знайшла і наукове підтвердження. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Time Magazine, материнська любов позитивно впливає на розумовий і фізичний розвиток дитини. Вона захищає дітей від стресу і його негативних наслідків. Адже хронічний стрес в дитячому віці може викликати порушення метаболізму і навіть призвести до розвитку діабету другого типу.
Що ж стосується відносин між чоловіком і жінкою, то вчені зробили також одне спостереження. Люди, які перебувають у шлюбі, рідше звертаються до лікарів і менше часу проводять у лікарнях. Тому як любов і турбота партнера їх захищає краще будь-яких медичних препаратів.
Існують також дослідження, які свідчать про те, що любовні переживання підвищують імунітет.
3. Любити себе
Любов до себе так само важлива, як і теплі почуття до іншої людини. Неприйняття себе може стати причиною хронічних захворювань і депресії.
У щасливих стосунках людина відчуває себе коханим, підвищується її самооцінка, а значить і покращується здоров'я.
У дружних сім'ях партнери підтримують один одного. Їм простіше разом перейти до здорового способу життя, правильно харчуватися і займатися спортом.
4. Любов знеболює
Це може здатися дивним, але любов дійсно має анестезуючу дію.
У 2010 році було проведено дослідження, під час якого учасники дивилися на фотографії своїх коханих. Учені спостерігали за активністю мозку і виявили її сплески в тих відділах, які відповідають за вироблення серотоніну і дофаміну. Ці гормони значно знижують інтенсивність болю.
5. Любов протидіє стресу
Люди, які відчувають любов, більш стрессоустойчивы. Це показало дослідження, проведене в 2011 році. Вчені спостерігали за реакціями на негативні і позитивні стимули. Організм одиниоких людей виробляв більше кортизолу (гормону стресу) у відповідь на негативну стимуляцію. У той же час закохані люди почували себе більш спокійно і краще контролювали свої емоції.
Інше дослідження показало, що жінки, які тримали за руку свого партнера, відчували себе більш спокійними перед ймовірною небезпекою, ніж ті, які піддавалися стресу в поодинці. І чим міцніші стосунки в парі, тим більше виражений заспокійливий вплив.
6. Любов загоює
Незважаючи на те, що словосполучення «розбити серце» так часто використовується щодо нещасної любові, взаємні почуття можуть зцілювати.
Дослідження показують, що порізи і подряпини заживають удвічі швидше у тих людей, які мають гармонійні сімейні стосунки.
7. Обійми корисні для здоров'я серця
Обійми дійсно позитивно впливають на наше здоров'я.
Дослідження показали, що під час обіймів в організмі людини виробляється гормон окситоцин. Він, у свою чергу, знижує артеріальний тиск і заспокоює серцевий ритм. Таким чином обійми позитивно впливають на здоров'я серцево-судинної системи.
Взаємна любов не тільки робить нас щасливішими, але і здоровіше. Давайте один одному турботу і тільки позитивні емоції!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті