12 порад тим, хто кидає палити
Кинути палити не так-то просто. Організм звикає до процесу куріння як на фізіологічному рівні, так і на психологічному. І подолати психологічну залежність набагато складніше.
Ми підготували поради, які допоможуть вам або вашим близьким впоратися з пагубною звичкою — тютюнопалінням.
1. Знайдіть свою причину
Мотивація — це головне в такій нелегкій справі, як позбавлення від шкідливих звичок. Причина кинути палити може бути будь-яка, але обов'язково вагома для вас:
-
захистити своїх дітей і близьких від пасивного куріння;
-
знизити ризик розвитку раку легенів та інших захворювань;
-
виглядати красивіше і молодше.
2. Підготуйтеся
Кинути палити — це не просто в один прекрасний день викинути сигарету. Куріння — це залежність. І чим довше ви курили, тим вона сильніше. Тому важливо підготуватися до майбутнього етапу. Проконсультуйтеся з лікарем щодо медпрепаратів, дізнайтеся, які групи підтримки та консультації існують у вашому місті.
3. Дізнайтеся про замісну терапію
Різка відмова від куріння і позбавлення організму від нікотину напевно відбитися на вашому самопочутті. Ви можете відчувати головні болі, сонливість і слабкість. Підвищується ризик "зірватися" і знову взяти в руки сигарету.
Спеціальні препарати допоможуть впоратися з цією ситуацією. Дослідження показують, що таблетки і пластирі підвищують шанси на успіх у боротьбі зі шкідливою звичкою.
Деякі препарати допомагають знизити тягу до нікотину, викликають огиду від запаху сигаретного диму. Інші — полегшують симптоми відміни, такі як депресія або проблеми з концентрацією. Добре зарекомендував себе чай із звіробою. Він одночасно знижує тягу до тютюну і заспокоює нервову систему.
4. Довіртеся своїм близьким
Впоратися зі шкідливою звичкою поодинці набагато складніше. Не варто відмовлятися від допомоги рідних і близьких людей. Вони підтримають вас у важкі моменти, не дадуть відступити і повернутися до сигарети. Адже зважитися — це тільки початок. А довести задумане до кінця і кинути палити назавжди — це тривалий шлях і велика робота.
Ви також можете приєднатися до груп підтримки або зателефонувати на гарячу лінію для отримання консультації і допомоги.
5. Відпочивайте
Однією з причин, по яких люди курять, є те, що нікотин допомагає їм розслабитися. Рішення кинути палити тягне за собою пошук нових способів розслаблення. І насправді існує безліч варіантів:
-
послухати улюблену музику;
-
поговорити з друзями;
-
сходити на масаж;
-
знайти нове хобі.
Намагайтеся уникати стресових ситуацій протягом перших декількох тижнів після припинення куріння.
6. Міняйте і інші звички
Нерідко у людей формуються цілі ритуали. Наприклад, ранкова сигарета і філіжанка кави або куріння після обіду. У цьому випадку необхідно міняти свої звички.
Відмовтеся від кави на користь підбадьорливого чаю. Після обіду пожуйте жуйку з м'ятним смаком і поспілкуйтеся з некурящими колегами.
7. Наведіть порядок вдома
Ви починаєте нове життя — життя без сигарет. І у вашому будинку більше нічого не повинно нагадувати вам про згубною звичкою. Тому необхідно провести особливу прибирання:
-
викиньте всі запальнички та попільнички;
-
виперіть одяг, яка пропах димом;
-
очистіть килими, штори і оббивку меблів;
-
купіть приємний освіжувач повітря.
8. Не здавайтеся
Багато людей не можуть з першого разу кинути палити назавжди і повертаються до згубної звички. Але це не означає, що треба здаватися. Проаналізуйте свої помилки, які викликали у вас рецидив, і спробуйте знову. Не забувайте відзначати в календарі дні, які ви провели без сигарет. Це мотивує!
9. Будьте активні
Фізична активність допомагає приборкати тягу до нікотину, а також полегшує деякі симптоми відміни. Якщо ви хочете взяти сигарету, вийдіть на вулицю і просто пробіжитеся або сходіть в тренажерний зал або басейн.
Багато хто скаржиться, що кинувши палити, набирають зайві кілограми. Цього можна уникнути, якщо займатися спортом або робити прості фізичні вправи.
10. Їжте фрукти і овочі
Не варто мучити себе дієтами, коли ви кидаєте палити. Але харчуватися правильно необхідно. В якості перекусів, яких, швидше за все, у вас стане більше, краще вибирати овочі, фрукти або горіхи. А злакові батончики з цільного зерна дадуть вам хороший заряд енергії.
11. Придумайте собі винагороду
Подумайте, скільки грошей ви заощадите, відмовившись від куріння. Це може бути цілком значна сума. Витратьте частину її на невеликий подарунок для себе, нагороду за зусилля, які ви доклали, щоб почати нове життя без сигарети.
12. Подумайте про це
Відмовившись від куріння, ваш організм відразу ж почне оздоровлюватися:
-
вже через 20 хвилин ваш серцевий ритм повернеться до норми;
-
через добу нормалізується рівень чадного газу в крові;
-
за 2-3 тижні ймовірність серцевого нападу знизиться;
-
через кілька місяців ви почнете відчувати себе молодше і енергійніше.
Живіть здоровим життям, в якій немає місця тютюнового диму!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті