Ягідна пора: у чому секрет маленьких "вітамінок"
Літо — це традиційний сезон ягід. Полуниця, малина, смородина... Ці маленькі ягідки соковиті володіють не тільки яскравим і впізнаваним смаком, але і величезною користю. Вони багаті клітковиною, вітаміном С і антиоксидантами. Але кожна ягода також відрізняється своїми унікальними особливостями.
Полуниця
Полуниця — одна з перших ягід, яка радує нас на самому початку літа. Вона володіє приємним ароматом і солодким смаком, а також містить багато корисних речовин, особливо вітаміну С.
Всього 150 г полуниці містить:
-
49 калорій;
-
3 г клітковини;
-
150% денної норми вітаміну С;
-
29% денної норми марганцю.
Полуниця дуже корисна для здоров'я серця. Дослідження показують, що регулярне вживання цих ягід знижує ризик серцевого нападу на 30%
Крім цього полуниця:
-
знижує холестерин в крові;
-
зменшує запальні процеси;
-
допомагає контролювати рівень цукру в крові, що важливо для профілактики діабету;
-
знижує ризик розвитку раку стравоходу.
Чорниця
Чорниця — це популярна ягода, відмінне джерело вітаміну К. Вона також багата антоціанами — поліфенолами, які борються з вільними радикалами, тобто є антиоксидантами.
В одній порції (близько 150 г) чорниці міститься:
-
84 калорії;
-
3,6 г клітковини;
-
чверть денної норми вітаміну С;
-
чверть денної норми марганцю;
-
36% денної норми вітамін K.
Завдяки такому складу, чорниця:
-
захищає судини очей від ламкості, нормалізує внутрішньоочний тиск і покращує зір;
-
знижує ризик серцевих захворювань;
-
зменшує рівень холестерину в крові;
-
знижує ризик розвитку діабету другого типу, завдяки поліпшенню чутливості до інсуліну.
Малина
Малина — ароматна і солодка ягоди, яку приємно їсти як у свіжому вигляді, так і в десертах.
Антиоксиданти малини — це эллаготанины. У ході досліджень було доведено, що малина знижує окислювальний стрес, який відчуває людина при сильних фізичних навантаженнях, наприклад, при швидкій їзді на велосипеді.
Одна чашка (близько 120 грам) малини містить:
-
64 калорії;
-
8 г клітковини;
-
половину денної норми вітаміну С;
-
12% денної норми вітаміну К;
-
40% денної норми марганцю.
Ягоди малини містять також гормон лептин. Він викликає у людини відчуття ситості. Цей факт разом з високим вмістом клітковини дозволяє включати малину в дієти для схуднення.
Існує чимало сортів малини:
-
жовті;
-
чорні.
Чорна малина особливо корисна для здоров'я серця. Дослідження показали, що вона знижує фактори ризику серцевих захворювань, наприклад, нормалізує артеріальний тиск.
Журавлина
Журавлина — дуже корисна ягода з характерним кислим смаком. Її рідко їдять в сирому вигляді, але використовують для приготування соків і морсів.
В одній склянці (110 грам) сирої журавлини міститься:
-
51 калорія;
-
5,1 г клітковини;
-
24% денної норми вітаміну С;
-
20% денної норми марганцю.
Як і інші ягоди, журавлина також містить антиоксидантні поліфеноли. Однак більша їх частина міститься в шкірочці ягоди. Тому журавлинний сік не містить стільки поліфенолів.
Журавлина найбільш відома завдяки своїй здатності боротися з інфекцією сечовивідних шляхів. Вона містить речовини, які запобігають прилипанню бактерій до стінок сечового міхура.
Журавлинний сік також може знизити ризик інших інфекцій.
Чорна і червона смородина
Обидва ці виду багаті вітамінами. Чорна смородина — рекордсмен по вмісту вітаміну C, а червона — багата бета-каротином.
Дослідження показують, що вживання екстракту чорної смородини знижує ризик розвитку діабету другого типу. В ній містяться антиоксиданти і антоціани зміцнюють імунну систему і полегшують симптоми грипу та ГРВІ.
Олія насіння чорної смородини містить гамма-ліноленову кислоту (тип омега-6), яка бореться із запальними процесами, в тому числі артритом. Вона ж разом з лінолевої кислотою і вітаміном C надає позитивний вплив на зір:
-
покращує кровообіг в оці;
-
запобігає сухості і знижує симптоми втоми очей;
-
покращує здатність адаптуватися до темряви.
Все це робить чорну смородину відмінною добавкою для людей, які працюють за комп'ютером.
Червона смородина має сечогінну і жовчогінну властивостями. Вона допомагає знизити рівень поганого холестерину в крові і запобігти утворенню тромбів. Адже кумарини, що входять до її складу, знижують згортання крові.
У літній період у вас є чудова можливість насолоджуватися смаком і ароматом свіжих ягід, зміцнюючи при цьому своє здоров'я. У холодну пору року ви можете спробувати органічне варення або спеціальні добавки, які увібрали в себе всю користь цих маленьких "вітамінок".
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті