Як зміцнити імунітет на початку осені. 6 корисних порад
Осінь традиційно асоціюють з сезоном застуд, нудьги і нездужань. Але саме початок осені дарує нам чудову можливість уникнути всього цього і зміцнити свій імунітет.
Теплі вересневі дні, достаток фруктів і овочів допоможуть вам запастися силами і енергією на всю зиму.
1. Правильне осіннє меню
Кінець серпня і початок вересня — це сезон яблук, груш та винограду. Ці фрукти багаті вітаміном с і залізом, які допомагають зміцнити імунітет. Не пропустіть можливість поласувати дарами осені, поки концентрація корисних речовин у них максимальна.
Гаряче овочеве рагу замінить холодні літні супи. Адже коли на вулиці прохолодно і мрячить дощ, так хочеться з'їсти чогось теплого і зігріваючого. Кабачки, капуста, морква та інші коренеплоди стануть відмінною основою осіннього обіду або вечері.
А не за горами сезон гарбуза! Цей яскравий оранжевий овоч багатий бета-каротином і калієм. Він відноситься до дієтичних продуктів і благотворно впливає на роботу кишечника, завдяки високому вмісту клітковини. А адже саме кишечник відіграє важливу роль в імунній системі людини.
Якщо овочеві страви здаються вам нудними, додайте спецій! Прянощі не тільки зроблять блюдо смачніше, але й корисніше. Добре поєднуються з овочами:
Дізнатися більше про користь спецій ви можете з нашої статті "12 спецій, які зроблять ваше життя смачнішим і здоровіше".
2. Зігріваючі напої
Ні, ми не маємо на увазі алкоголь :) Основним напоєм все одно повинна залишатися вода. Вона допомагає підтримувати нормальне функціонування всього організму, в тому числі і імунної системи. У холодну пору року краще пити теплу воду, в яку можна додати часточку лимона або трохи натертого імбиру.
Кращі трав'яні чаї для осені — це ті, які містять:
А чай з коренем солодки допоможе впоратися з кашлем та болем у горлі.
3. Прогулянки на свіжому повітрі
Ловіть останні теплі сонячні промені! Природне освітлення підвищує настрій. А ще це шанс просто так отримати порцію вітаміну D, якого нам всім так не вистачає взимку.
Золоті осінні листя — це ще і спосіб впоратися з нудьгою. Доведено, що жовтий колір підвищує настрій і знімає сонливість. Він допомагає впоратися з депресією. А значить у організму буде більше сил, щоб чинити опір вірусам.
4. Здоровий сон
До того, як з'явилася лампочка, люди зазвичай лягали спати з настанням темряви. Але чи хоча б закінчували роботу і відпочивали в колі сім'ї. Повноцінний сон грає важливу роль для нашого імунітету. Поки ми спимо, наше тіло відновлює сили, позбавляється від токсинів.
Фахівці рекомендують восени лягає спати раніше, слідуючи сонячного ритму.
5. Більше рухів
Лімфатична система — це невід'ємна частина нашого імунітету. У лімфатичних вузлах виробляються лімфоцити, які борються зі збудниками хвороб. За своєю лімфатична система схожа з системою кровообігу: ті ж судини і капіляри. Ось тільки насоса у неї немає. Тому лімфа рухається набагато повільніше, ніж кров, в основному за рахунок руху м'язів.
Ось чому регулярна фізична активність дуже важлива. Вправи змушують вашу лімфу рухатися швидше. А отже, вона швидше буде вимивати токсини, якими отруюють наш організм потрапили в нього бактерії.
6. Додаткова допомога
Правильно підібрані добавки, допоможуть вам ефективніше зміцнити імунітет у перехідний період між літом і холодною осінню.
Вітамін D3 компенсує брак сонячного світла, яку ми відчуваємо, коли світловий день скорочується.
Вітамін С покращує засвоєння заліза і кальцію, потужний антиоксидант.
Пробіотики нормалізують мікрофлору кишечника, важливу складову імунної системи.
Насолоджуйтеся наступаючої осені і не хворійте!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті