5 ефективних натуральних антибіотиків
Одні кажуть, що антибіотики — найбільший винахід людства, яке дало можливість перемогти безліч хвороб. Інші стверджують, що вони несуть суцільний шкоду і необхідні інші, більш натуральні методи лікування.
Дійсно, існує ряд рослин, екстракти яких здатні вбивати бактерії або пригнічувати їх зростання. Це і є "натуральні антибіотики". Давайте розберемося, в яких випадках вони можуть замінити фармакологічні препарати, а коли їх все ж краще поєднувати з тими ліками, які призначив вам лікар.
Традиційні антибіотики відіграють важливу роль у лікуванні деяких хвороб. Однак вони мають ряд недоліків:
-
деякі препарати негативно впливають на мікрофлору кишечника, вбиваючи там корисні бактерії (звідси і зниження імунітету після антибіотикотерапії);
-
з'являються нові штами бактерій, які стійкі до антибіотиків;
-
ефективність і безпека вживання антибіотиків дуже сильно залежить від дотримання правил прийому препарату.
Натуральні антибіотики відрізняються меншим числом побічних ефектів. Але і їх застосування обмежене. Так як не при будь-якій інфекції вони будуть діяти. При погіршенні стану необхідно терміново звернутися до лікаря.
1. Екстракт часнику
Антимікробні властивості часнику відомі вже давно. І в 2011 році було проведено дослідження, яке підтвердило ефективність часникового концентрату в боротьбі з бактеріями.
Існує чимало препаратів на основі часнику, які містять концентровану витяжку з рослини. Деякі з них застосовуються також зовнішньо для знезараження ран.
Можна приготувати і свій власний "еліксир здоров'я", замочивши кілька зубчиків часнику в оливковій олії.
Часник, як правило, безпечний для прийому всередину, але дуже великі дози можуть викликати внутрішню кровотечу. Оптимальна доза — два зубчики в день. На часникових добавках зазвичай вказується точне дозування.
Часник посилює дію препаратів, що зменшують згортання крові. Тому при одночасному прийомі необхідна консультація лікаря.
2. Ехінацея
Ехінацею використовують для лікування інфекцій різного характеру. В індіанських племенах рослина успішно застосовували для знезараження ран. І зараз вчені клінічно підтвердили бактерицидні властивості ехінацеї пурпурової.
У дослідженні, опублікованому в «Journal of Biomedicine and Biotechnology», повідомляється, що екстракт ехінацеї може вбивати безліч різних видів бактерій, у тому числі і стрептококи групи А. Ці бактерії в нормі живуть в глотці людини. Але при певних обставинах можуть викликати різні захворювання. І ось тоді вже необхідна терапія.
Ехінацея ефективна:
-
при лікуванні захворювань горла, спричинених стрептококами;
-
запальних процесах, пов'язаних з бактеріальною інфекцією.
3. Андрографис
Ця рослина росте в Азії: на півдні Китаю, в Індії та В'єтнамі. В китайській армії його застосовують з початку минулого століття як знезаражуючий засіб. В Індії його використовують для лікування інфекцій ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
Дослідити андрографис і його властивості в Європі почали тільки в 1950-х роках. Вчені з'ясували, що:
-
рослина не має побічний дій при лікуванні інфекційних хвороб;
-
андрографис є потужним гепатопротектором;
-
дія екстракту рослини на шкідливі мікроорганізми схоже з дією лопераміду.
Екстракт готують з листя андрографиса, який потім висушують і отримують зеленуватий порошок з гірким смаком і трав'яним запахом.
Препарат містить:
-
дитерпеновий лактон андрографолид;
-
флавоноїди;
-
полісахариди;
-
солі калію.
Рослина діє як антибіотик щодо шкідливих мікроорганізмів, а також зміцнює імунітет.
4. Ефірне масло чебрецю
Багато натуральні побутові чистячі засоби, що містять ефірне масло чебрецю. Було показано, що воно ефективно справляється навіть з бактеріями, які стійкі до антибіотиків.
У дослідженні 2011 року вчені порівнювали дію ефірної олії лаванди і чебрецю. Вони з'ясували, що останнє є більш ефективним.
Ефірне масло чебрецю призначений виключно для зовнішнього застосування. Перед нанесенням на уражену ділянку необхідно обов'язково розбавляти його з маслом-основою в рівних частинах.
Люди з гіпертонією і гіпертиреозом не повинні використовувати ефірна олія чебрецю.
5. Ефірне масло орегано
Ще одне ефірне масло з вираженим антимікробним ефектом — орегано. Воно містить корвакрол — природний антибіотик.
Ефірне масло орегано застосовують для лікування:
-
Бактеріальних інфекцій у носових пазухах. Для цього масло розпилюється у вигляді аерозолю і вдихається.
-
Грибкових інфекцій. Масло необхідно розбавити водою і нанести на уражену ділянку.
-
Інфекцій ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Краплю олії змішують з краплею олії-носія (оливкова, кокосова) і поміщають під язик.
Якщо традиційні антибіотики категорично не можна застосовувати для профілактики, то натуральні — можна. Адже крім своїх бактерицидних якостей вони володіють і іншими корисними властивостями для здоров'я.
Не хворійте! І використовуйте будь-яке лікування з розумом.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті