4 типи головного болю і як від них позбавитися

Напевно, не знайдеться людини, яка жодного разу б не стикався з такою проблемою, як головний біль. Багато хто вважає її недостатньою приводом для візиту до лікаря і обходяться домашнім самолікуванням. У той же час, якщо голова болить часто і сильно, це може бути ознакою серйозних проблем зі здоров'ям. В такому випадку необхідно відвідати фахівця.
Причини головного болю
Насправді, причина болю не завжди криється в самій голові. Фахівці виділяють два види:
-
Первинна головний біль безпосередньо пов'язана з головним мозком, судинами, нервами і м'язами голови і шиї. Прикладом такого болю є мігрень.
-
Вторинна головний біль – це симптом якого-небудь іншого захворювання, яке стимулює больовий центр в мозку.
Дуже багато хвороб можуть викликати головний біль. Серед них є як і цілком нешкідливі застуди, так і серйозні недуги:
-
пухлина головного мозку;
-
тромби;
-
глаукома;
-
інсульт.
Типи головного болю
1. Головний біль напруги
Такі болі зазвичай починаються в середині дня і поступово наростають. Людина може відчувати:
-
відчуття тиску навколо голови;
-
тупий біль в обох скронях;
-
біль, яка віддає в шию, або переходить з шиї.
Головні болі напруги можуть бути:
-
епізодичними: тривають кілька годин;
-
хронічними: виникають 3-4 рази в тиждень протягом трьох або більше місяців.
2. Мігрень
Відмінна риса мігрені – біль виникає з одного боку голови. Зазвичай вона має пульсуючий характер. Також може супроводжуватися:
-
помутнінням зору;
-
світло - і шумобоязнью.
Мігрень може тривати від кількох годин до 2-3 днів. Вона нерідко є причиною втрати працездатності. Адже з такою головним болем виконувати щоденну роботу буває просто неможливо.
Мігренню частіше страждають жінки. Це пояснюється особливостями гормональної системи. У дітей напади мігрені більш короткі, а ось нудота зустрічається частіше і нерідко закінчується блювотою.
3. Головний біль, викликана зловживанням лікарськими препаратами
Зазвичай самолікування лише прибирає симптоми, але не лікує саму хворобу. В гіршому випадку воно може викликати інші недуги. Так зловживання знеболюючими препаратами для лікування головного болю може викликати залежність від них. У цьому випадку голова починає боліти, як тільки дія препарату закінчується.
В залежності від того, який препарати ви приймали для купірування симптомів болю, ви можете отримати і інші побічні ефекти:
-
біль у шиї;
-
дратівливість;
Лікування в цьому випадку зводиться до поступової відмови від препаратів.
4. Кластерна головний біль
Це тип первинної головного болю, який найменш поширений. Він характеризується короткими, але дуже сильними нападами, які можуть супроводжуватися:
-
болем очей;
-
сльозотечею;
-
нежиттю та закладеністю носа.
На відміну від мігрені, кластерна головний біль частіше зустрічається у чоловіків. Вона нерідко має сезонний характер.
Лікування
Головний біль порушує наш звичний ритм життя, а іноді і зовсім паралізує його. Тому в момент чергового нападу ми приймаємо різні знеболюючі препарати, які коли-то призначив нам доктор або порадив фармацевт.
Однако с этими препаратами нужно быть осторожным, чтобы не вызвать зависимость и новый тип головной боли.
В рамках натурального подхода к здоровью существует немало других методов для борьбы с головной болью. Кроме устранения самой боли они помогают уменьшить риск возникновения рецидивов.
1. Витамины и минералы
Нередко головная боль вызвана дефицитом определенных витаминов и минералов. Особенно важны для нормальной работы головного мозга магний и витамины группы B. Поэтому при частых мигренях добавки на основе магния могут значительно улучшить ситуацию.
2. Избегайте стрессов
Нервове перенапруження і постійні стреси – часті причини головного болю. Пийте заспокійливі чаї, стежте за режимом сну і відпочинку, щоб не перенапружувати нервову систему.
3. Холод і тепло
Щоб заспокоїти головний біль радять прикладати холодний пакет до скронь або шиї. Гарячий душ також іноді може полегшити стан. Однак приймати його можна тільки при нормальному артеріальному тиску.
Піклуйтеся про своє здоров'я і нехай ваша голова ніколи не болить!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті