8 корисних властивостей кореня імбиру для вашого здоров'я
Імбир – одна з основних прянощів східної кухні. Однак цінується цей ароматний корінець з легкої остринкой не тільки завдяки своєму смаку.
Корінь імбиру здавна використовують для лікування і профілактики різних захворювань. Він корисний як в сирому, так і у висушеному вигляді. До речі, імбир є близьким родичем куркуми, чий жовтий корінь також володіє величезною користю для здоров'я.
Поживна цінність
Імбир багатий антиоксидантами, які наділяють його протизапальними властивостями. Ще за тисячі років до відкриття цих речовин, людина навчилася використовувати імбир в лікувальних цілях.
Вітамінів і мінералів у цих корінцях також достатньо.
У 100 грамах сирого імбиру міститься:
-
2 г клітковини;
-
415 мг калію;
-
43 мг магнію;
-
5 мг вітаміну С;
-
200 мкг міді;
-
200 мкг вітаміну B6.
Корисні властивості імбиру
1. Усунення нудоти
Ще стародавні мореплавці помітили, що корінь імбиру допомагає впоратися з морською хворобою. Він усуває нудоту і заспокоює шлунково-кишковий тракт.
Зараз корінь імбиру радять також приймати вагітним, які страждають від токсикозу в першому триместрі. Були проведені дослідження, згідно з яким імбир ефективно знімає нудоту і має мінімальний ризик побічних ефектів.
2. Боротьба з грибковими та бактеріальними інфекціями
Грибкова інфекція може проявлятися по-різному: це і молочниця, і пошкоджені нігті, і шкірний свербіж. Імбир допомагає впоратися з цими проблемами, завдяки потужним протигрибковим властивостями.
У ході досліджень, проведених в 2016 році, було встановлено, що екстракт імбиру ефективний проти двох типів дріжджів, які зазвичай викликають грибкові інфекції в роті.
Імбир – одне з найбільш ефективних рослинних антигрибкових засобів. Однак він може також похвалитися і здатність боротися з бактеріальними інфекціями.
Згідно з одним дослідженням, сполуки, виявлені в імбирі, сповільнюють ріст деяких штамів бактерій, які викликають захворювання ясен.
3. Поліпшення травлення та профілактика виразки шлунка
Як і багато прянощі, імбир позитивно впливає на наше травлення. Він допомагає покращити апетит і активізувати травні ферменти. При нормальній роботі шлунка його слизова менше пошкоджується, а значить ризик розвитку виразки знижується.
Виразка шлунка викликає такі неприємні симптоми:
-
диспепсія;
-
втома;
-
печія;
-
дискомфорт в області живота.
Кілька досліджень показали, що імбир допомагає захистити слизову шлунка і запобігти появі виразки.
Нерідко виразка є побічним ефектом від систематичного прийому деяких препаратів, наприклад, аспірину. Імбирний порошок допомагає запобігти пошкодження ШКТ і в цьому випадку.
4. Зниження симптомів ПМС
Багато жінок під час критичних днів відчувають такі симптоми:
-
біль внизу живота;
-
головний біль;
-
судоми.
Не всі безрецептурні препарати, які рекомендуються при таких станах, однаково ефективні і безпечні. Проте природні засоби допоможуть впоратися з неприємним симптомами під час менструації.
Наприклад, імбир, як показують дослідження, має таку ж знеболюючу ефективність, як ібупрофен і мефенамінова кислота.
5. Регулювання рівня цукру в крові
Нормальний рівень глюкози в крові – це не просто якась еталонна цифра, до якої потрібно прагнути. Її перевищення може викликати серйозні наслідки для здоров'я:
-
часте сечовипускання і сильна спрага;
-
мігрені;
-
пошкодження нервів;
-
погіршення загоєння ран.
Дослідження показують, що вживання імбиру допомагає знизити рівень цукру в крові на 12%. Ефект зберігається навіть у людей, що страждають діабетом другого типу.
6. Полегшення болю в суглобах і м'язах.
Запальні процеси – це захисна реакція нашого організму. Але хронічне запалення несе лише шкоду здоров'ю і може стати причиною багатьох захворювань.
Протизапальні властивості імбиру допомагають усунути причину запалення і зняти пов'язані з ним симптоми. Наприклад, впоратися з болем в суглобах при артриті. Також прийом кореня імбиру або добавок на його основі зменшує больові відчуття в м'язах після інтенсивних тренувань або травми.
7. Зниження рівня холестерину
Холестерин необхідний нашому організму для виробництва жовчі і гормонів. Однак його рівень не повинен перевищувати певних показників. Інакше він буде накопичуватися на стінках судин, погіршуючи їх прохідність. А це ризик розвитку серцевих захворювань.
Імбир природним чином знижує рівень холестерину і тригліцеридів. При цьому він знижує рівень поганого холестерину ЛПНЩ і підвищує «хороший».
8. Поліпшення роботи мозку
Багато нейродегенеративні стану, наприклад, хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона, пов'язані з окислювальним стресом і хронічним запаленням мозку. Імбир багатий антиоксидантами, які ефективно нейтралізують вільні радикали, а значить захищають наш мозок від окисних процесів і запалень.
Деякі дослідження підтверджують той факт, що корінь імбиру допомагає поліпшити пам'ять, увагу та інші когнітивні функції.
Щоб отримати максимальну користь від кореня імбиру, необхідно вибирати свіжі корінці, без пошкоджень і темних плям. Або використовувати якісні добавки на основі імбиру від провідних виробників зі світовим ім'ям.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті