Солодка: і солодка цукерка, і ліки
Солодка – це слово навіть звучить, як назва якоїсь солодощі. І дійсно, з кореня цієї рослини в Європі роблять жувальні цукерки і льодяники. Ось тільки називаються вони по-іншому – лакриця. Хоча рослина, яку використовують для їх виробництва, – та ж солодка.
Але нас більше цікавлять корисні властивості цих корінців. Адже недарма їх використовували для лікування багатьох захворювань ще в Стародавньому Китаї. Та й сучасна медицина визнає цілющі властивості кореня солодки. У чому ж його секрет?
Заспокоює шлунок
Корінь солодки часто використовується при проблемах з шлунково-кишковим трактом.
Він показав свою ефективність при:
-
кислотному рефлюксі;
-
отруєннях;
-
печії.
А все тому, що корінь солодки має обволікаючі властивості, тобто заспокоює і загоює слизову ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
Деякі дослідження показують, що гліциризинова кислота, що міститься в корені, пригнічує ріст Helicobacter Pylori. Ця бактерія є причиною багатьох захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, в тому числі гастриту і виразки.
Лікування респіраторних захворювань
Корінь солодки відомий своїми протизапальними властивостями. Але крім цього, речовини, що входять до його складу, збільшують секрецію слизу і мають відхаркувальний ефект. Саме тому сиропи з кореня солодки часто застосовуються при лікуванні бронхітів, астми та інших захворювань дихальних шляхів. Вони допомагають зробити сухий кашель більш продуктивним і вивести мокротиння при вологому кашлі.
Проте варто бути уважним. Незважаючи на те, що корінь солодки – натуральний продукт, захоплюватися ним при лікуванні кашлю не варто. Суворо дотримуйтеся дозування і тривалість лікування, щоб уникнути побічних ефектів, про які ми розповімо далі.
Заспокійливий засіб
При стресових ситуаціях в надниркових залозах виробляється гормон кортизол. Добавки кореня солодки регулюють роботу надниркових залоз. Таким чином вони допомагають нормалізувати рівень кортизолу та зняти напругу, викликане стресом.
Саме тому до складу багатьох заспокійливих чаїв входить висушений корінь солодки. До того ж він надає такому збору приємний солодкуватий смак.
Захист зубів
Антибактеріальні властивості солодки знайшли своє застосування в стоматології. Дослідження показують, що вживання лакриці допомагає боротися з бактеріями, які викликають захворювання ясен і зубний камінь. Це основні причини руйнування зубної емалі і втрати зубів.
Добре зарекомендували себе зубні пасти з коренем солодки.
Як правильно приймати корінь солодки
Препарати на лакричного кореня можуть випускатися в різних формах:
-
висушений корінь і чай з нього;
-
порошок;
-
DGL – деглицирризиновая солодка.
При вживанні кореня солодки і екстрактів з нього необхідно дотримуватися обережності. Не рекомендується тривалий прийом цих препаратів.
Лакриця містить гліциризинову кислоту, яка при вживанні у великих кількостях може дати небажані ефекти:
-
Гліциризинова кислота порушує електролітний баланс в організмі. Вона сприяє виведенню з організму калію. Це може призвести до м'язової слабкості, аритмії, підвищення артеріального тиску.
-
У ході деяких досліджень було відмічено, що вживання солодки у великих обсягах може призвести до зниження рівня тестостерону у чоловіків.
-
Препарати на основі лакриці не рекомендують приймати маленьким дітям, вагітним і годуючим жінкам.
Так що ж робити?
Фахівці навчилися знижувати концентрацію глицирризиновой кислоти в екстракті солодки до більш безпечного рівня. Такі препарати називаються DGL. Вони так само ефективні, але мають менше побічних ефектів.
Ця форма рекомендується для лікування виразки шлунка, так як вона безпечна для тривалого прийому.
Корінь солодки допомагає впоратися з кашлем, гастритом та іншими захворюваннями. Але вживати його слід обережно, без фанатизму. Вибирайте чаї з екологічної сировини для того, щоб заспокоїтися, відчути прилив сил і енергії. А також добавки DGL, якщо вам потрібно тривалий прийом кореня солодки.
Будьте здорові!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті