Добавки для чотириногих друзів

А що це ми все про людину та про людину? Адже поруч з нами живуть ті, хто нагороджений здатністю до прямоходіння, але, тим не менш, теж дуже нас любить і чекає. Це наші домашні улюбленці.
І про їхнє здоров'я, ми теж повинні дбати, адже «ми у відповіді за тих, кого приручили». Тому сьогодні мова піде про правильне харчування і добавки для наших собак.
В чому особливість їх вибору? Коли ви підбираєте добавки для себе, то можете оцінювати свій стан і те, як конкретний препарат на вас діє. У випадку з твариною, яка не вміє пояснити свої відчуття, підбір добавок ускладнюється. Але ми дамо вам кілька порад, які допоможуть підібрати ефективний препарат для вашого чотириногого друга.
Омега-3 жирні кислоти
Кращим джерелом DHA/EPA для собак є риб'ячий жир. Його добавки допомагають:
-
зміцнити здоров'я суглобів і серця;
-
запобігти когнітивну дисфункцію;
-
поліпшити стан шерсті.
Суворо дотримуйтеся дозування, так як надлишок омега-3 жирних кислот може викликати діарею у тварини.
Які добавки вибрати?
Вибирайте невеликі баночки, які можна використовувати протягом місяця. Риб'ячий жир піддається окисленню, а вживання згірклого масла принесе тільки шкоду.
Пробіотики
Здорова мікрофлора кишечника важлива не тільки для людини, але і для тварини. Пробіотичні добавки нормалізують травлення, а значить допомагають впоратися з такими проблемами, як:
-
надмірне газоутворення;
-
діарея.
Деякі дослідження також вказують на те, що пробіотики можуть підвищити імунітет тварини.
Які добавки вибрати?
Зверніть увагу на препарати зі штамами живих активних культур, які зазвичай присутні в кишечнику вашого вихованця:
-
молочнокислі бактерії;
-
біфідобактерії.
Добавки для суглобів
Як це не сумно, але собаки теж старіють. І проблеми з суглобами не обходять їх стороною. З часом відбувається природний знос суглобів.
Добавки з глюкозаміном та хондроїтином – двома природними компонентами хряща – допомагають послабити хворобливе запалення. А значить ваш вихованець може довше залишатися активним.
Які добавки вибрати?
Краще віддати перевагу добавок, отриманими з тваринних джерел. Норма для тварин – 60 мг глюкозаміну і хондроїтину на один кілограм ваги вашого вихованця. Спробуйте жувальні таблетки або рідкі суміші, які ви можете додавати безпосередньо у воду для домашньої тварини.
S-аденозилметионин
Це протизапальна добавка, яку призначають собакам, які страждають від:
-
захворювань печінки;
-
когнітивних порушень;
-
артриту.
Особливо вони актуальні для літніх тварин. Адже вони частіше стикаються з погіршенням роботи нервової системи.
Які добавки вибрати?
Щоб SAM краще засвоювався, вибирайте добавки з твердим покриттям капсул. Такі препарати не розщеплюються в шлунку під дією кислого середовища, і діюча речовина повною мірою потрапляє в кишечник.
L-карнітин
L-карнітин також буде корисний для літніх собак. Він допомагає справитися з серцевими захворюваннями і підтримує функції мозку.
Перед початком прийому препаратів варто перевірити тварина на наявність гіпотиреозу. Адже схуднення може порушити функцію гормонів щитовидної залози.
Які добавки вибрати?
Дозування залежить від індивідуальних особливостей собаки і може варіюватися від 100 мг до 2 г в день.
Вітамінні препарати
Вітамін разом з жирними кислотами важливий для здоров'я шкіри і блиску шерсті. Це своєрідний «комплекс краси» для собаки.
Як і людині, собаці необхідний вітамін А. Він захищає зір тварини. Готові корми часто збагачені ретинолом, тому його дефіцит зустрічається рідко. Але якщо ваша собака харчуються звичайною їжею, то добавки вітаміну A їй необхідні. Проте приймати їх варто, суворо дотримуючись дозування.
Які добавки вибрати?
У більшість вітамінних препаратів для собак додані антиоксиданти. Вони допомагають запобігти пошкодження м'язової тканини при сильних навантаженнях.
Заспокійливі засоби
Тварини, як і люди, також схильні до стресу. Особливо сторожові собаки. Тому і для них існують заспокійливі препарати.
Ефірне масло лаванди допомагає заспокоїти собак, а також часто використовується для лікування розладів. Таніни допомагають організму нейтралізувати вільні радикали. Вони ефективно розслаблюють домашніх тварин.
Валеріана зменшить стрес, тривогу і занепокоєння у вашої собаки.
Які добавки вибрати?
М'який седативний ефект можуть також надати спеціальні шампуні і мило для собак з екстрактом лаванди. Це найбільш щадний метод, якщо ви не хочете давати вашому вихованцеві заспокійливі добавки.
Вибір вітамінів і добавок для вашого вихованця може здатися складним. Розмова з ветеринаром допоможе вам вибрати правильні вітаміни для чотириногого друга.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті