Рутин – вірний друг аскорбінки

Назви деяких вітамінів у нас на слуху кожен день. Вітамін D, каротин – провітамін A, аскорбінова кислота. А про деякі ми знаємо дуже мало. Наприклад рутин. У чому ж його користь для нашого здоров'я?
Рутин – це рослинний пігмент, який відноситься до класу флавоноїдів. Його часто називають вітаміном P, хоча істинним вітаміном це речовина не є.
Рутин міститься в овочах і фруктах, зазвичай «ховаючись» під самою шкіркою. Багаті рутином:
-
цитрусові;
-
чорна смородина;
-
болгарський перець;
-
цибуля.
Нічого не помітили? Це ті ж продукти, які відомі високим вмістом вітаміну C. Дійсно, ці дві речовини тісно взаємопов'язані. Про їхній тандем ми розповімо трохи пізніше, а зараз давайте зупинимося на тому, для чого ж рутин потрібен нашому організму.
Зміцнення стінок судин
Головне корисна властивість рутина – зміцнення капілярних стінок. Він робить їх менш ламкими, а значить знижує ризик кровотеч і геморагічного діатезу.
Раніше вчені думали, що для підтримки капілярів достатньо вітаміну С. Але подальші дослідження показали, що саме рутин виконує цю функцію.
Саме тому до ознаками нестачі вітаміну P відносять:
-
крихкість судин;
-
підшкірні крововиливи;
-
синці, які виникають без видимих причин.
Здоров'я вен
Артерії і вени транспортують кров по нашому організму. Але навантаження на вени, особливо нижніх кінцівок, набагато більше. Адже серцеві скорочення в основному допомагають крові текти по артеріях, а коли справа доходить до вен, імпульсу нашого «мотора» вже не вистачає. Саме тому з віком багато стикаються з таким захворюванням, як венозна недостатність.
Деякі дослідження підтверджують, що прийом рутина допомагає людям, що страждають цією недугою. А значить допомагає запобігти:
-
варикозне розширення вен;
-
набряк щиколоток.
Адже всі ці проблеми пов'язані з неправильною роботою венозної системи.
Посттромботичний синдром
Рутин допомагає в лікуванні посттромботіческого синдрому. Це ускладнення, яке розвивається через тромбів у венах ніг. Посттромботичний синдром супроводжується:
-
набряком в ураженої кінцівки;
-
судомами і болем;
-
відчуттям печіння, свербежу або поколювання в нозі.
Також в цьому випадку призначають носити спеціальні компресійні панчохи.
Де міститься рутин
Рутин не може синтезуватися в нашому організмі. Тому ми повинні отримувати його з їжею. А він міститься тільки в продуктах рослинного походження. Тому веганам, швидше за все, не варто турбуватися про дефіцит вітаміну P.
Крім вже названих фруктів і овочів, рутином багаті:
-
буряк;
-
салатні листя.
Найбільше рутину міститься в чорноплідній горобині. Ці ж ягоди є одними з рекордсменів за вмістом аскорбінової кислоти.
Найчастіше дефіцит вітаміну P розвивається в зимовий період, коли ми менше вживаємо в їжу свіжих овочів і фруктів. Рутин дуже погано переносить термічну обробку і руйнується при тривалому зберіганні.
Рутин і вітамін C
Так в чому ж секретна зв'язок рутину та аскорбінової кислоти? Ці дві речовини мають дуже схожу структуру. Рутин іноді навіть називають вітаміном C2. Він покращує засвоєння аскорбінової кислоти і може частково перекрити дефіцит.
Природа нічого не робить даремно. І те, що вітамін C і рутин містяться практично в одних і тих же продуктах, тому підтвердження.
Багато препаратів складені так, що рутин і аскорбінова кислота йдуть разом, посилюючи дію один одного. І «Аскорутин» далеко не єдиний у цьому списку.
В магазині vitamins.in.ua ви можете знайти як моно-добавки рутина від світових виробників, так і комбіновані вітамінні препарати, в які він входить.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті