Все, що потрібно знати про фолієвої кислоти

Фолат і фолієва кислота – в чому різниця? Насправді, обидва цих речовини є формами вітаміну B9. Фолати присутні в продуктах рослинного походження, а фолієва кислота – їх синтетичний аналог, який міститься в добавках.
Навіщо потрібні добавки?
Вітамін В9 багато багаті овочі, зелень і бобові. Проте дослідження показують, що більшість людей все-таки відчуває дефіцит цього важливого вітаміну. Адже він дуже чутливий до тепла і світла, а тому погано зберігається під час теплової обробки і тривалому зберіганні.
Тому фолієвою кислотою додатково збагачують зернові продукти, борошно, хліб. А також випускають добавки, де вона представлена в чистому вигляді або в комплексі з іншими вітамінами.
Профілактика дефектів нервової трубки
Вчені довели, що знижений рівень фолієвої кислоти в організмі в перші тижні вагітності може стати причиною дефектів у формуванні нервової трубки у дитини. Це призводить до вад розвитку головного і спинного мозку.
Вживання фолієвої кислоти ще на етапі планування вагітності значно знижує цей показник. При чому приймати даний препарат рекомендують також майбутнім татам.
Для більшої ефективності фахівці рекомендують вибирати добавки, які містять не просто фолієву кислоту, а саме метилфолат. Це активна форма вітаміну B9, а тому вона краще засвоюється організмом.
Зниження рівня гомоцистеїну
Гомоцистеїн – це амінокислота, яка синтезується в нашому організмі. Її рівень підвищується з віком, і це не зовсім добре. Високий гомоцистеїн може привести до утворення тромбів та атеросклеротичних бляшок.
Во время беременности высокий гомоцистеин может нарушить кровообращение в плаценте, а на более поздних сроках – вызвать гестоз. Эти патологии являются причиной невынашиваемой беременности и преэклампсии.
Фолат помогает снизить уровень гомоцистеина, так как он необходим для превращения его в метионин. Дефицит витамина B9 в организме приводит к замедлению этих реакций и уровень гомоцистеина повышается.
Это еще одна причина, по которой прием фолиевой кислоты так важен во время беременности.
Поддержка при лечении ревматоидного артрита
Метотрексат является эффективным лекарством при артрите. Однако известно также, что это вещество способствует выведению фолата из организма. Это вызывает проблемы с ЖКТ у половины пациентов, употребляющих данный препарат.
Поэтому фолиевую кислоту часто используют в качестве поддерживающей терапии при ревматоидном артрите. Доказано, что такие добавки снижают побочные эффекты метотрексата на 79%.
Источники витамина B9
Как мы уже писали выше, фолиевая кислота – синтетическое вещество и в натуральных продуктах не содержится. А вот фолатами богаты такие продукты:
Быстрая заморозка свежесорванных овощей может сохранить большую часть витамина B9 в них.
Признаки дефицита витамина B9
Обогащение промышленных пищевых продуктов фолиевой кислотой помогает снизить нехватку фолата. Однако некоторые группы населения имеют повышенный риск развития дефицита. К ним относятся:
-
люди с воспалительными заболеваниями кишечника;
-
курильщики;
-
те, кто употребляют чрезмерное количество алкоголя.
Симптомы дефицита фолиевой кислоты:
-
повышенный уровень гомоцистеина в крови
-
анемия на фоне повышения числа эритроцитов (мегалобластная анемия);
-
усталость и слабость;
-
раздражительность;
-
сбивчивое дыхание.
При выборе добавок обращайте внимание на форму фолиевой кислоты, которая в них входит. В магазине vitamins.in.ua представлен широкий выбор добавок с метилфолатом – активной формой витамина B9, которая усваивается наилучшим образом.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті