Чому сонцезахисний крем потрібен не тільки влітку
Після довгої холодної зими ніщо так не радує, як настання перших сонячних весняних днів, наповнених теплом і світлом. Раптово всі роздягаються до коротких рукавів – діти на ігровому майданчику, дачники в саду або на городі, спортсмени на спортгородках. Всім вже тепло, але ще не жарко – краса! І все ж, змінюючи дублянку на футболку, варто подумати про захист від сонця – на користь цього говорить ряд вагомих аргументів.
Для сонячного опіку не обов'язкова спека
Найчастіше люди мають неправильне уявлення про те, як температура на вулиці пов'язана з інтенсивністю сонячних променів. Реальність така, що УФ-випромінювання присутній незалежно від температури, що може засвідчити будь-хто, хто коли-небудь засмаг під час лижної прогулянки на гірському схилі.
Влітку сонце знаходиться в найвищій точці – це значить, що шкіра піддається найбільшому впливу ультрафіолетових променів. Однак за даними вчених-гелиофизиков у квітні середній показник інтенсивності сонця в європейських широтах вище помірного і практично дорівнює показникам серпня. А до кінця весни сонячні промені набирають повну силу.
Більше денного світла = більше годин на відкритому повітрі
Одним з переваг приходу весни є те, що дні стають все довшими. Однак, хоча це означає додаткові години денного світла для гри, роботи і відпочинку на відкритому повітрі, це також збільшує ймовірність тривалого перебування на сонці. Тому пам'ятайте, що відкрита шкіра – ваше обличчя, шия і руки – потребує сонцезахисному кремі, який слід нанести, перш ніж вийти на вулицю.
І, до речі, вам знадобиться його повторне використання, якщо ви залишаєтеся на сонці більше пари годин. Адже хоча промені (УФБ), що викликають опік, найбільш сильні в період з 10 до 16 годин, промені (УФ), які призводять до зморшок і раку шкіри, потрапляють на вас цілий рік. До речі про ультрафіолетовому випромінюванні і про те, який крем в яких випадках бажано застосовувати, ми писали в цій статті.
Довгоочікуваний і такий підступний весняний відпочинок
Навесні більшість людей поспішають вирватись на лоно природи – пікніки на березі озера, перші вилазки на морський пляж. Поєднання сонячного тепла і прохолоди від води створює атмосферу комфорту – не жарко ж. У підсумку весь вихідний проходить на сонці, а шкіра отримує подвійну дозу ультрафіолетових променів – безпосередньо від сонця, і знову, коли промені відбиваються назад.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, спокійна вода відображає не менше 10 відсотків ультрафіолетового випромінювання; пісок відбиває близько 15 відсотків; піна в неспокійному морі відображає 25 відсотків. Тому якщо ваш весняний відпочинок передбачає перебування на пляжі, запасіться такою ж кількістю сонцезахисного крему, як і в спекотний літній день.
8 причин використовувати сонцезахисний крем навесні
Всі чули про шкоду сонця, але далеко не всі усвідомлюють, чому так важливо використання сонцезахисного крему. Між тим причини досить прості і мають сенс як у спекотний літній день, так і під ласкавими» весняними променями сонця. Регулярне нанесення належної кількості кошти захищає від сонця:
- Значно знижує ризик розвитку раку шкіри – навіть коли хмарно або йде дощ. Це особливо вірно стосовно самої смертельної форми – меланоми, яка є причиною 75% всіх випадків смерті від раку шкіри.
- Допомагає продовжити молодість шкіри – основною причиною передчасного старіння обличчя є вплив ультрафіолету. Використання сонцезахисного крему уповільнює розвиток зморшок і дряхлості шкіри.
- Підтримує рівний тон вашої шкіри – на додаток до уповільнення старіння шкіри, сонцезахисний крем запобігає появі пігментних плям на обличчі і зміна кольору шкіри.
- Служить прикладом для ваших дітей – поки вони ростуть, ви є для них прикладом. Користуючись кремом самі, ви прищеплюєте цю звичку і дітям. До того часу, коли їм виповниться 18 років, безпеку перебування на сонце стане для них пріоритетом.
- Важливо для всіх типів шкіри, навіть якщо ви не згораєте, нанесення сонцезахисного крему необхідно. Сонячний опік – це негайна реакція, але пошкодження шкіри ультрафіолетом відбувається протягом усього життя. Хоча рак шкіри більш поширений у людей зі світлою шкірою, він не особливо «придивляється» і запросто вражає смаглявих.
- Захищає вас від сонячних опіків – якщо у вас коли-небудь був сонячний опік, ви пам'ятаєте, наскільки болючою може бути червона, обпалена шкіра.
- Знижує ризик теплового удару і теплового виснаження – дві інші вкрай неприємні проблеми зі здоров'ям, які можуть виникнути в результаті тривалого перебування на сонці. Сонцезахисний крем у поєднанні з іншими заходами безпеки, такими як підвищене споживання води, допоможе вам уникнути неприємностей, які можуть призвести до нудоти, м'язових спазмів, а якщо не лікуватися, до пошкодження головного мозку.
- Просто зручно – завдяки великій кількості сонцезахисних засобів, включаючи спреї і сонцезахисні інгредієнти в складі зволожувачів, наносити сонцезахисний крем стало простіше, ніж коли-небудь. Тобто позбавити себе від проблем з ультрафіолетовим випромінюванням, не становить праці.
Завжди пам'ятайте!
Практика розумного захисту від сонця повинна стати цілорічної звичкою. Це означає застосування сонцезахисного крему (приблизно розміром з чайну ложку на відкриту частину тіла) за 15-30 хвилин до виходу на вулицю і повторного нанесення кожні дві години або відразу після перебування у воді.
І подумайте про те, щоб купити нову пляшку замість того, щоб тягнутися за залишками з минулого літа. Сонцезахисний крем залишається ефективним приблизно три роки, але не у всіх ємностей для їх зберігання повинна герметичність, і сонцезахисний крем може зіпсуватися до цього часу, якщо він не зберігався при кімнатній температурі.
Нарешті, не треба просто мазати сонцезахисний крем і думати, що «місія виконана», а сонце залишився з носом. Також буде розумно шукати тінь (особливо між 10 і 16 годинами, коли промені найсильніші), носити крислатий капелюх і прикриватися одягом.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті