7 фізичних ознак, що ви не «придумали» собі депресію
Кругом все сіро і понуро, в житті нічого не радує...Ви звикли до такого, і вже сприймаєте як норму? Це стан не просто ненормально – воно небезпечно! Депресія з часом починає впливати на ваше фізичне здоров'я. Тому потрібно терміново ознайомитися з симптомами і вживати заходів!
1. Постійна втома і брак енергії
Занепад сил може бути наслідком не тільки постійного стресу, але і депресії. У цьому випадку бажаного відпочинку не приносить навіть тривалий нічний сон. На роботу або навчання вставати не хочеться – краще цілий день лежати, бездумно перемикаючи канали. Часті супутники брак життєвих сил, відчуття безнадійності і смуток.
2. Підвищується больова чутливість
Людина відчуває, що болить все тіло або згусток болю де сконцентрований в одному місці. Об'єктивних причин для цього немає – всі аналізи в нормі. Кілька досліджень показали, що депресія і біль йдуть рука об руку. Прийом антидепресантів в даному випадку допомагає зняти больову чутливість, тобто діє як знеболювальний засіб. Разом з ними можна приймати амінокислоти (L-триптофан і 5-гідроксітріптофан), вони посилюють загальний терапевтичний ефект
3. Біль у спині, ниючі м'язи
Ця біль не постійна – ви можете чудово відчувати себе по ранках, але варто тільки посидіти якийсь час за партою або офісним столом – відчуття таке, ніби ви напередодні інтенсивно займалися спортом. Зрозуміло, біль у спині може бути пов'язана і з неправильною поставою або травмами, проте, якщо це не єдина ознака, то варто звернути на нього увагу. Вчені вважають, що неправильна робота нейросхем нашого мозку або переривання його сигналів цілком можуть стати причиною запалень.
4. Головні болі
Голова періодично болить у більшості людей. Стрес, конфлікти на роботі, перенапруження на навчанні, погода – все це може стати причиною дискомфорту. Пора бити тривогу, якщо біль з'являється без видимих причин або стає постійною. Вона не схожа на тяжку мігрень і, загалом-то, не заважає жити. Швидше – це легке пульсуюче відчуття, часто в області брів.
5. Погіршення зору
Не даром про депресії говорять, як про сірому недугу – він дійсно здатний знижувати контрастне сприйняття. Чорно-білі зображення стають розмитими і туманними.
6. Болі і дискомфорт у животі
Здуття, нудота, біль у животі також може бути одним із симптомів депресії. Вчені не даремно називають кишечник «другим мозком». Вони давно вже знайшли зв'язок між цими органами – дисбаланс мікрофлори обов'язково позначається на психічному здоров'ї людини. Дотримання режиму харчування і прийом пробіотиків (тільки після консультації з лікарем) допоможуть наповнити світ фарбами.
7. Розлад роботи травної системи в цілому
Запор та діарея – це не тільки ознака отруєння або ураження організму вірусами і бактеріями, вони можуть свідчити і про депресії. Дослідження західних вчених показали, що смуток, неспокій, смуток позначається на «розкладі» походів в туалет.
В цілому, будь-яка емоція позитивна або від'ємна – знаходить своє відображення на фізичному плані. А якщо людина відчуває смуток і пригніченість протягом тривалого часу, організм починає сигналізувати, що щось не в порядку.
Не пропускайте такі сигнали, звертайтеся до лікаря для вирішення проблеми, адже тільки він має право прописувати вам антидепресанти. Це зовсім не страшно і не соромно, а навпаки, гідно поваги, адже ви просто лікуєте цю хворобу організму, як і будь-яку іншу!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті