Щоб ніжки були в порядку!

Життя – суцільна круговерть і часу не вистачає не те, що на догляд за ногами, але і на 10-хвилинний відпочинок? Спробуйте поєднати приємне з корисним: під час ванночок у вас з'явиться час на «просто посидіти, почитати цікавий журнал або книгу. Ви тільки уявіть – ваші ніжки в тазі з ароматною водою і вам не потрібно нікуди бігти цілих 20 хвилин!
Є і ще одна приємна новина – процедур для догляду маса, тому ніхто з домашніх не причепиться, що ви постійно робите одне і те ж. Поговоримо про те, що допоможе привести ваші ніжки в порядок.
1. Догляд за ногами повинен бути постійним
Тріщини, натоптиші, сухі мозолі – це проблема багатьох людей. Винні в цьому надмірне навантаження на стопи, вузька і незручне взуття, надмірна вага. Зрозуміло, можна видалити навіть саму застарілий мозоль, але набагато краще – просто не доводити свої ноги до такого стану.
Максимально виключіть всі фактори ризику, придбайте зручне взуття – на ринку зараз повно стильних пар на низькому ходу. Якщо у вас стояча робота – намагайтеся при кожній можливості присісти. Скиньте зайву вагу. І, звичайно, не забувайте про регулярному догляді, адже попередити мозолі набагато легше, ніж видалити їх.
2. Не економте на педикюрі
Систематичний педикюр потрібен не тільки для гігієни і естетики, але і в якості профілактики натоптишів, тріщин, мозолів, нігтів, що вростають. Апаратна процедура допоможе уникнути всіх цих неприємностей, а от класичний обрізний педикюр навпаки прискорює зростання епідермісу і кутикули.
3. Купіть хороший крем для ніг
Він може бути освіжаючим, поживним, що відновлює. Бажано, щоб у складі були натуральні рослинні компоненти. Якщо шкіра ніг дуже сохне, вибирайте крем з вологоутримуючий ефектом, до складу якого входять сечовина і гліцерин. Якщо ваші п'ятки часто тріскаються, вибирайте засіб, що допомагає вирішити цю задачу. Адже, наприклад, від болю в ногах і для цілющого масажу вам знадобиться зовсім інший крем.
4. Не забувайте про скраб
Якщо буквально через кілька днів після педикюру п'ятки виглядають так, як ніби ви не були у майстра мінімум місяць – купіть скраб або крем з саліцилової кислотою. Скраб за рахунок своїх твердих частинок допомагає видалити всю огрубілу шкіру, а саліцилова кислота перешкоджає надмірному формування кератину – основного «винуватця» грубої шкіри.
5. Ванночки і ще раз ванночки!
Ванночки для ніг бажано робити перед кожною процедурою, будь то скрабування або масаж. Однак вони корисні і в якості самостійної процедури. Так, наприклад, якщо хочете освіжити стопи, додайте у воду відвар м'яти, звіробою або кропиви. Для зменшення пітливості корисні хвойні екстракти, кора дуба і чебрець. Календула і ромашка відмінно дезінфікують, а липовий колір позбавляє від набряків.
6. Скажіть поту «ні»
При підвищеному потовиділенні і неприємному запаху ніг бажано користуватися спеціальними засобами. Це можуть бути порошки, дезодоранти або стіки, головне – всі вони наносяться на чисту шкіру. Не варто вибирати «помічника», який містить солі алюмінію – вони звужують або взагалі закупорюють пори. Зупиніть свій вибір на спреї або порошку, який формує потужний антибактеріальний бар'єр і тим самим не допускає характерного запаху.
7. Ніяких помилок при догляді за ногами
Будь-яку процедуру починайте з ножний ванночки – вона допоможе розм'якшити шкіру і зробить процедуру більш приємною і безболісною. Якщо ви звикли користуватися вулканічним склом, пемзою, щіткою або терткою для ніг – не дуже старайтеся. При сильному натисканні ви зачіпаєте не тільки ороговілі, але й живі клітини. В результаті шкіра потовщується і стає ще більш грубою.
8. На піску або гальці – тільки в пляжного взуття!
У сезон відпусток біля моря часто хочеться прогулятися босоніж по пляжу, однак робити цього не варто з-за високої температури піску або гальки. Опіком, безумовно, це не загрожує, але шкіра від подібних «ходінь» огрубіє. Босоніж краще всього ходити по м'якій траві, яка буде пестити п'ятки і забезпечувати мікромасаж стопах.
Дотримуйтесь цих порад, використовуйте корисні і перевірені засоби по догляду за стопами, і ваші ноги будуть в чудовій формі!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті