День знань...про здорове харчування школярів!
Правильний раціон дитини будується на трьох китах. Причому це не сніданок, обід і вечерю, як багато хто думає, а обов'язкові прийоми їжі, перекуси і корисні добавки. І якщо за основним харчуванням батьки стежать досить суворо, то з останніми двома «китами» справи йдуть набагато гірше.
Діти їдять чіпси і солодкі батончики, в яких один шкоди, а добавки просто не отримують – про них багато батьків навіть не замислюються. А між тим саме вони допомагають дітям легше пережити стрес від початку навчального процесу і не зіпсувати зір і нерви надалі. Поговоримо докладніше про те, як правильно організувати харчування школяра.
1. Сніданки
Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові – ця мудра приказка справедлива для людей всіх віків. Саме від першого прийому їжі залежить, наскільки бадьорим буде відчувати себе школяр. Крім того, правильна їжа сприяє активізації мозкової діяльності, а від цього безпосередньо залежить успішність навчального процесу.
Кращими сніданками, на думку більшості дієтологів, вважаються:
- каші;
- омлети;
- інша свіжоприготовлена іжа.
Але саме на це вранці і не вистачає часу, тому діти харчуються шкідливими бутербродами, пластівцями з величезною кількістю цукру або сирками, в яких солодощі не менше.
Ми не пропонуємо вам вставати на годину раніше і готувати – вас виручать органічні пластівці і цільнозернові суміші або корисні мюслі, в тому числі без цукру. А якщо ви вважаєте вівсянку найважливішою з круп, але її дитина не хоче їсти, та й вам її ніколи готувати – вибирайте геркулес швидкого приготування і додайте в нього мед, горіхи і сухофрукти. Від такої смакоти ваше чадо точно не відмовиться!
Гранолу та крупи можна чергувати і з бутербродами. Тільки замість шкідливої ковбаси, сосисок і батона запропонуйте дитині корисний цільнозерновий або житній хліб і намажте його арахісовим або горіховим маслом. Запивати бутерброди можна натуральним какао.
Для діток, у яких існують проблеми з травленням, знадобляться пробіотики.
2. Перекуси
Під час навчального дня калорії витрачаються особливо швидко і не дивно, що дитина після двох-трьох уроків знову хоче їсти. Не пропонуйте синові або дочці гроші – вони куплять в їдальні булочку або фастфуд, а в найближчому магазині – чіпси або сухарики. Жоден з цих варіантів не порадує шлунок. Покладіть в ланчбокс:
- мультизлаковые хрусткі хлібці і крекери;
- «правильні» батончики, у тому числі зернові;
- будь-які інші здорові закуски.
А урізноманітнити перекуси можна також горіхами і сухофруктами.
3. Корисні добавки
Школа – это настоящая проверка иммунитета на прочность. Детей в классе много, далеко не все они здоровы, и контакта друг с другом в замкнутых классах просто не избежать. В осенний период, когда вдобавок ко всем стрессам идет перестройка организма на зиму, забота о здоровье школьника должна стоять на первом месте. В этом случае особенно актуальны специальные формулы для иммунитета и мультивитамины.
Часто родители замечают, что ребенок учит уроки, слишком близко склоняясь к тетради, да еще и при недостаточном освещении. В этом случае не обойтись без поддержки зрения – витамина А.
Якщо школяр часто неуважний або навпаки збуджена – не поспішайте його лаяти. Можливо справа у функціонуванні мозку та нервової системи. Прикріпіть їх за допомогою спеціальних препаратів.
Також зверніть увагу на омега-3, 6, 9 жирні кислоти, які беруть участь в обмінних процесах, і риб'ячий жир.
Здоров'я дитини багато в чому залежить від правильного харчування. Пам'ятайте про трьох китах, які зроблять раціон вашого школяра по-справжньому повноцінним!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті