Як відновити організм на осінній режим?

Здавалося б, ще недавно ми нарікали на надмірну спеку і духоту, а прохолодний душ і містечко під кондиціонером здавалися раєм на землі. Зараз це все в минулому і наші думки плавно перетікають до осінніх нездужань і простуд. А можна пережити осінь безболісно? Ще як! Необхідно просто послідовно зміцнити весь організм.
Як організм реагує на осінь?
У кожної людини прояви «осені» в організмі можуть бути різними. Але частіше усього спостерігається:
- загострення хронічних захворювань;
- млявість і неуважність, втома і сонливість;
- часті застуди і нездужання;
- зміна харчових уподобань – тепер хочеться більш важких і жирних страв;
- болючість суглобів і скачки тиску;
- зростання числа захворювань шлунково-кишкового тракту;
- загострення сечокам'яної хвороби.
Як правильно зміцнювати організм?
Якщо молодь набагато менше страждає від міжсезоння, то людям середнього і старшого віку перехід дається набагато важче. Тому бажано послідовно зміцнити весь організм, а особливо ретельно – системи з хронічними захворюваннями.
1. Імунітет
Якщо ви часто хворієте, а в перехідні періоди нездужання стають перманентними – значить, імунітет не справляється зі своїм завданням. Зміцнити його можна і народними засобами типу часнику, меду та лимона, але набагато ефективніше діють біологічно активні добавки. Їх склад збалансований, а дія перевірено.
Також підвищити захисні властивості організму можна за допомогою загартовування, наприклад, обливання ніг прохолодною водою. Не забувайте і про теплий одяг. Звичайно, не хочеться переходити від кокетливих суконь і маечек до светрів і штанів. Але часом буває досить 5 хвилин на продувається зупинці, щоб злягти з застудою. І, так, не лінуйтеся носити з собою парасольку.
2. Нервова система
Вона також схильна сильним навантаженням в міжсезоння. Тому слід обмежити прийом таких шкідливих продуктів, як:
- алкоголь;
- кави;
- солоні, пряні, копчені та гострі страви;
- солодощі.
Введіть у свій раціон кошти для підтримки нервової системи. Крім того, приділіть увагу своєму розпорядку дня – намагайтеся більше спати. Гарною підмогою стане активне проведення часу – біг підтюпцем або прогулянки, плавання або їзда на велосипеді.
3. Гінекологія
Заплануйте візит до гінеколога – його необхідно відвідувати кожні півроку для контролю стану здоров'я. Якщо ви тільки що сходили на огляд або давно знайомі зі своїми болячками – саме час зайнятися ними впритул. Так, наприклад, грибкові захворювання лікуються не тільки традиційними ліками, але і БАДами, так і для полегшення ПМС вже давно розроблені спеціальні добавки.
4. Суглоби
Сидячий спосіб життя, а також підвищена вологість в осінній час призводять до загострення остеохондрозу. Щоб суглоби не крутило, можна пропити вітамін В , або препарати з кальцієм, а також харчові добавки від артриту та подагри. А щоб з'ясувати причину болю і визначити лікування – вирушайте до лікаря.
5. Ендокринна система
Спочатку осінь робить негативний вплив на ендокринну систему, а потім ця система сама негативно впливає на весь організм в цілому і зокрема на роботу підшлункової залози. Як наслідок – різко підскакує рівень цукру. Якщо ви не з чуток знаєте, хто такий ендокринолог, значить, варто обмежити споживання солодощів і запастися натуральними підтримують формулами для щитовидної залози і зниження рівня цукру в крові.
6. Серце і судини
Зміни в погоді можуть стати причиною викиду адреналіну, що призводить до головного болю та загострення вегетосудинної дистонії. А тим, у кого існують хоч найменші «неполадки» в серцево-судинній системі, треба подбати про неї в першу чергу.
Постійно контролюйте свій тиск з допомогою тонометра і підтримуйте його на потрібному рівні спеціальними добавками. При густої крові бажано пити більше напоїв, що містять вітамін С (журавлинний або смородиновий морс, настій шипшини) – вони сприяють розрідженню. Ну і, звичайно, лікуйтеся, як таблетками, так і біологічно-активними добавками.
Тепер ви самі знаєте, що для безболісного осіннього переходу потрібно грунтовно зміцнити свій організм. Подбайте про себе заздалегідь, будьте здорові і нехай осінь приносить тільки радість!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті