6 причин повалятися у ванні і як це впливає на здоров'я
Уявіть – на роботі був важкий день, ви втомилися і дуже втомилися... І ось, прийшовши додому, ви набираєте ванну і через 30 хвилин виходьте з неї зовсім іншою людиною – спокійним і умиротвореним. Чи може таке бути? Звичайно! Потрібно лише знати деякі секрети про те, як провести час у воді з максимальною користю. Так, наприклад, 10-15 хвилин, проведені у ванні з температурою 30С, знижують рівень кортизолу – гормону стресу – і допомагають боротися з синдромом хронічної втоми.
Двадцять хвилин у воді, нагрітій до 36,6-36,8 С, сприяють швидкому засипанню, хорошому сну і бадьорого пробудження. А 15-20 хвилин у воді з температурою 38 градусів і ефірними маслами бергамоту, апельсина або лаванди заспокоюють нервову систему, допомагають позбутися від почуття самотності і покращують настрій. А що ще можна поліпшити, якщо повалятися у ванні?
1. Спалити калорії
Виявляється, прийом ванни – непоганий спосіб схуднути. Щоб спалити 126-140 ккал (які також йдуть за півгодинний ходьбі), потрібно полежати годину у воді з температурою 40С.
2. Принести користь для серця
Прохолодна вода (32С) покращує кровообіг, знижує тиск і позитивно впливає на роботу серця в цілому – зменшує ризик нападів і інсультів. Лежати в такій ванні потрібно не довше 10-20 хвилин.
3. Знизити рівень цукру в крові
Дивно, але 30 хвилин у воді при температурі 40С допомагають знизити кількість цукру, такий же ефект виходить і при 30-40-хвилинної їзди на велосипеді.
4. Очистити шкіру і зробити її м'якше
Вода з температурою 40С розкриває пори, змушує людину потіти. Таким чином, з організму природним чином виводяться токсини і шлаки. При цьому лежати у воді потрібно всього лише 15 хвилин. Цікаво, що такий вплив води дослідники порівнюють з 25-хвилинної пробіжкою.
Груба шкіра стає м'якше, а максимального зволоження можна досягти, якщо додати у воду кокосове або оливкова олія. Зняти роздратування допоможе вівсяна крупа, її теж потрібно просто кинути у воду.
5. Усунути біль у м'язах
Щоденний півгодинний масаж для розслаблення м'язів можуть собі дозволити далеко не всі. Ситуацію врятує та ж ванна – 20 хвилин, 35-40С плюс 100 г магнезії (англійської солі) і ви швидко відновиться після інтенсивних фізичних навантажень.
6. Нормалізувати роботу кишечника
Сидяча ванна з температурою 25-27С так само корисна, як і кисломолочні продукти. Вона покращує роботу кишечника, допомагає газоотделению. Приймати її слід через дві години після їжі і не більше 5-10 хвилин.
Протипоказання
Не варто лежати в гарячій воді (понад 40С) більше 20-30 хвилин – це велике навантаження на серце. Сердечникам потрібно стежити за тим, щоб рідина не закривала область серця. Гарячі ванни також заборонено приймати:
- хворим з діабетом першого типу (є ризик різкого зниження рівня цукру);
- при циститі і гінекологічних захворюваннях;
- при варикозному розширенні вен;
- людям зі зниженим тиском.
Засоби для ванн
Щоб лежати у ванній з максимальною користю і задоволенням, у воду можна додати:
Все эти средства обладают достаточно сильным запахом, поэтому лечебная сила воды соединяется с ароматерапией, и польза возрастает.
Так, например, запахи имбиря и мяты – бодрят. Мандарин, грейпфрут и другие цитрусовые – освежают, корица и иланг-иланг – пробуждают чувственность, а пачули, ромашка и герань – успокаивают. Однако не стоит выбирать только те ароматы, которые кто-то посоветовал. Вы уникальны, так же, как и ваше восприятие запахов. Смело пробуйте что-то новое, миксуйте то, что у вас уже есть. Единственное правило – не добавляйте слишком много.
На упаковке с ароматической солью или пеной, как правило, указано и количество, которое необходимо добавить в воду. С ароматическими маслами такая же история – в инструкции обычно пишут, сколько капель понадобится для достижения эффекта. Не стоит добавлять больше, так как вы рискуете вместо долгожданного расслабления заработать лишь головную боль. Помните, в ванне вы будете лежать 10-30 минут, а за это время аромат раскроется и усилится.
Не відмовляйте собі в задоволенні поніжитися в ароматній воді – всього 15-30 хвилин наодинці з собою допоможуть привести нерви і думки в порядок, а попутно оздоровити весь організм!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті