10 видів головного болю і як позбутися від кожного з них

Головний біль – один з найпоширеніших недуг людства. Причому відчуває її не мозок, оскільки в його нервової тканини немає больових рецепторів, а 9 областей на голові та шиї, які як раз дуже чутливі до больових відчуттів. Про те, що не все гаразд, нам подають сигнали нерви і м'язи, слизова і артерії, очі і носові пазухи.
Головні болі можуть бути первинними і вторинними. Первинні – дратівливі і болючі, хоча особливої шкоди організму не наносять. Вторинні – це симптоми інших захворювань, які можуть бути як безневинними, так і небезпечними. Якщо голова не проходить тривалий час – тут не обійтися без відвідування лікаря і прийому анальгетиків. Однак деякі види болю можна вилікувати і самостійно – треба просто усунути їх причину і приймати біологічно активні добавки.
1. Алергія
В цьому випадку людина відчуває ранковий біль по всій голові. Очі сверблять, на них навертаються сльози, носові пазухи закупорені і підвищений тиск. Найпростіший спосіб позбутися цього болю – прибрати алерген. Якщо це зробити неможливо, необхідно приймати антигістамінні препарати.
2. Синусит
Біль проявляється в районі щік, очей і чола. Для того, щоб вона пройшла, необхідно позбутися від нежиті за допомогою назальних коштів або антибіотиків. Якщо цей вид болю турбує вас занадто часто, бажано сходити до лікаря і з'ясувати, не викривлена чи носова перегородка.
3. Надлишок емоцій, сильне занепокоєння
Занадто сильні емоції цілком може «відгукнутися» болем в лобової частини голови. Перевтома, тривога, розлад підуть, якщо ви займетеся медитацією, йогою або дихальними вправами. Також не зайвим буде підкоригувати режим сну. Для більш легкого засипання на початковому етапі допоможе, наприклад, спеціальний чай без кофеїну, харчові добавки з мелатоніном або снодійні.
4. Запалення слизової оболонки артерій
Це захворювання називається скроневий артеріїт і найчастіше зустрічається у людей старше 50 років. Воно викликає не тільки головні болі, а також болі в щелепі і погіршення зору. Якщо затягнути з лікуванням, можна зовсім осліпнути і довести себе до інсульту. При найменших подібних ознаках краще сходити до лікаря.
5. Неполадки з травленням
Голова може боліти:
- в результаті харчового отруєння;
- після вживання великої кількості алкоголю;
- у результаті голодування;
- при харчовій алергії або надчутливості;
- при зневодненні організму.
Больові відчуття виникають в області скронь, чола і очей. Якщо такий стан для вас не рідкість – обов'язково відвідайте гастроентеролога. При похмілля можна скористатися спеціальними засобами, для поліпшення травлення знадобляться ферменти. Також незайвим буде підтримати здоров'я товстого кишечника за допомогою щадних препаратів.
6. Біль у скронево-нижньощелепному суглобі
Вона провокується при скороченні м'яза в цій області. Напруга головним чином виникає тому, що щелепа займає неправильне положення. В цьому випадку також не обійтися без відвідування лікаря, який навчить розслабляти м'язи і скоректує прикус.
7. Перенапруження
Це один з найпоширеніших видів болю. Вона охоплює потилицю, скроні, спускається по шиї. Виникає від великих навантажень на голову та шию, при фізичному або емоційному стресі. Для поліпшення стану часто застосовують знеболюючі засоби, хоча для довготривалого поліпшення бажано скорегувати поставу, пройти курс фізіотерапії і регулярно виконувати спеціальні вправи для шиї.
Гарною підтримкою для організму будуть розслаблюючі і протитривожні харчові добавки, магній.
8. Мігрень
Печально известное заболевание, которое знакомо человечеству не одну тысячу лет. При этом наблюдаются сильные боли в одной половине головы. Они могут продолжаться от 4 до 72 часов и сопровождаться тошнотой и рвотой, чувствительностью к свету и звукам. Болезнь эта наследственная, лечится она медикаментозно или с помощью биологически активных препаратов.
9. Недостаток кофеина
Люди, которые часто и помногу пьют кофе, страдают головными болями, как только пропускают очередной прием кофеина. Это неудивительно, ведь вещество является своего рода наркотиком. Боль в это время пульсирующими толчками разливается по всей голове – это говорит о расширении сосудов. Разумеется, если ароматный напиток приводит вас к головной боли, то лучше сильно ограничить, а то и вовсе прекратить его употребление. Впрочем, можно перейти на кофе без кофеина или травяной чай.
10. Кластерная головная боль
Она сильная, как правило, возникает в области глаз и сопровождается слезливостью и заложенностью носа. Чаще наблюдается у женщин и проходит в виде приступов. Врачи не могут точно сказать, почему она возникает, но предполагают, что этот вид боли – наследственный, а обостряется из-за курения и приема алкоголя. Прежде всего, следует избавиться от вредных привычек, а затем уже медикаментозно лечить само заболевание.
Головний біль – це неприємне, але, на щастя, в більшості своїй виліковне стан. Виявляйте причину (самостійно або з допомогою доктора) і лікуєте конкретно її. Ну а на допомогу вам прийдуть здоровий спосіб життя, уміння розслаблятися і прийом щадних Бадів або препаратів!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті