4 способи підтримки зору

Порушення зору – це неможливість чітко бачити далекі або близькі предмети. Такий стан має кілька ступенів – від легкої до повної сліпоти. В окремих випадках ситуацію можна виправити за допомогою окулярів, лінз, операцій або ліків. В інших випадках зміни незворотні і не піддаються коригуванню.
Факти і цифри про порушення зору
За деякими даними зір порушено у 1,3 млрд осіб. Причому короткозорих з них:
- 188,5 млн осіб (легка ступінь);
- 217 млн (помірна – важка ступінь);
- 36 млн (сліпота).
Далекозорість виявлена у 826 млн осіб.
ВООЗ зазначає, що в перший клас приходять 5% короткозорих дітей, до закінчення школи їх число збільшується до 30%, а до закінчення Вузів – до 50-70%. Молодь потерпає від короткозорості та астигматизму, в зрілому віці частіше спостерігається далекозорість.
Причини порушення зору
На жаль, показники поволі, але неухильно збільшуються. Основними причинами погіршення зору вважаються:
- катаракта;
- глаукома;
- діабетична ретинопатія;
- помутніння рогівки.
До проблем з очима призводить також різке збільшення зорового навантаження. Як правило, в зону ризику потрапляють люди, які постійно сидять за комп'ютером. Вони напружено вдивляються в екрани, що приводить до зорового стомлення і спазму акомодації. Крім зниження зору «бонусами» йдуть головний біль, дратівливість, зниження працездатності. Щоб зір не знижувалося, рекомендується систематично робити профілактику. Однак способи, представлені нижче, в окремих випадках допомагають відновити і вже знижений зір.
Способи підтримки зору
Існує чотири найбільш дієвих способу підтримки очей.
1. Зарядка
Очі працюють завдяки м'язам, які можна і потрібно тренувати. Вправи краще робити вранці або ввечері, але допустимо і в перервах після напруженої роботи за комп'ютером. Починати слід з 5 повторів, з часом їх кількість можна збільшити до 30. Всі рухи повинні бути плавними і без ривків.
1. Дивимося вправо-вліво, вгору-вниз і по діагоналі.
2. «Малюємо» очима кола та півкола в різних напрямках, квадрати, ромби і банти, букву S у вертикальному і горизонтальному положенні.
3. Дивимося на палець, який знаходиться в 30 см від кінчика носа, який поступово наближається і, нарешті, стосується носа.
4. Швидко-швидко моргаємо.
2. Краплі
Офтальмологи часто рекомендують очні краплі з зволожуючим і заспокійливим дією. Вони будуть особливо корисні при сухості слизової і відчуття печіння в очах.
3. Коригування раціону
Від різноманітності і корисність наших страв залежить здоров'я всього організму, включаючи і здоров'я очей. Топ-10 найбільш корисних продуктів:
- Чорниця – одна з найбільш корисних ягід для підтримки зору. Зберігає властивості після теплової обробки і в замороженому вигляді.
- Морква – основну користь зору приносить бета-каротин у складі коренеплоду. Вживати її бажано зі сметаною або іншими жирами.
- Цибулю і часник багаті сіркою, необхідної очам.
- Гарбуз – джерело лютеїну і зеаксантину, а також цинку і вітамінів А, С.
- Шпинат – також багатий лютеїном, який служить відмінною профілактикою катаракти.
- Фрукти – очі будуть вам вдячні за фрукти зеленого і оранжевого кольорів (виноград, апельсини).
- Броколі містить каротин, зеаксантин та лютеїн.
- Риба, особливо лосось і сардини містять поліненасичені омега-кислоти, які необхідні для гарного зору.
- Чорний шоколад – позитивно впливає на кровоносні судини і рогову оболонку ока.
- Сир – покращує обмін речовин і кровообіг в органах зору.
4. Корисні вітаміни і біологічно активні добавки
Бади часто містять у складі зеаксантин і лютеїн, які захищають тканини ока, підвищують світлочутливість і гостроту зору. Для підтримки гостроти зору також необхідні:
- препарати з L-карнозіном, який затримує помутніння кришталика, ефективний при катарактах, включаючи вікові;
- вітаміни для очей – вони включають в себе цілий комплекс речовин потрібних для підтримки зору.
Незважаючи на те, що існує кілька способів підтримати свої очі, найкраще вони працюють саме в комплексі. Ще до походу до окуліста бажано відкоригувати раціон харчування і включити в нього вітаміни і Бади, а також регулярно виконувати нескладну гімнастику. Ну і, звичайно, давати очам відпочинок від гаджетів.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті