Як підготувати організм до зими
Наступ зими у багатьох людей супроводжується постійним нездужанням. За статистикою, в середньому за холодний період кожна людина переносить 3-4 простудних захворювання, а часто і грип. Щоб не збільшувати ці показники, зазвичай досить правильно підготувати себе до морозів. Зверніть увагу, що захист організму повинна включати в себе не лише теплий одяг, але і коригування способу життя. Поговоримо про це докладніше.
1. Харчування
Почніть зміни з свого раціону харчування. Тепер він повинен складатися з:
- 65% вуглеводів;
- 20% жирів;
- 15% білків.
Не поспішайте прикидати, наскільки ви видужаєте на такій дієті. Білки тваринного походження цілком можна замінити рослинними – багато їх у бобових (квасолі, гороху, сочевиці). Те ж стосується і тваринних жирів. Тут вам допоможуть рослинні олії. Що стосується вуглеводів, то вибирайте їх «складні варіанти – цільнозерновий хліб, крупи, фрукти і овочі. А якщо вас нестримно тягне на солоденьке – дозвольте собі мед і сухофрукти.
2. Вітаміни
Вашим прихильником в боротьбі з застудою стануть і вітаміни, особливо С і D. Перший – антиоксидант, який бореться з вільними радикалами, захищає від них наші клітини. Другий – активує Т-лімфоцити, які оберігають організм від інфекцій. Вітаміну С багато в апельсинах, лимонах, чорній смородині і ківі, а вітамін D виробляється під впливом сонячних променів, яких взимку якраз і не вистачає. Якщо у вас немає часу або можливості забезпечувати себе і своїх рідних свіжими фруктами – приймайте вітаміни у вигляді біологічно активних добавок.
3. Зволожуючі креми
Мабуть, першою, хто приймає на себе удар морозів, є наша шкіра. Вона починає лущитися, на ній з'являються мікротріщинки, які доставляють масу незручностей. Все це стосується в першу чергу найбільш незахищених ділянок – особи, губ і рук. Ми рекомендуємо «прописати» у своїй сумці на зимовий період бальзами для губ і зволожуючі креми для обличчя та рук. Не виходьте з дому або з роботи, якщо не завдали легкий захисний шар.
4. Більше руху!
Визнайте, що зима – це не тільки цілодобові сутінки і нескінченні опади, але і чарівні ясні дні. Саме в такі періоди лікарі закликають нас виходити на вулицю гуляти. Є лише кілька невеликих нюансів – намагайтеся здійснювати прогулянки не по магазинах, де повно чхаючих і кашляючих співгромадян, а на лоні природи, наприклад, у парку. І не переохолоджуйтеся!
5. Правильна одяг
Краса, звичайно, вимагає жертв, але навряд чи цей аргумент вам допоможе при температурі 39-40С, коли все тіло ломить, а в горлі неначе оселилася ціла сім'я їжаків. Тому пріоритетом повинна стати теплий одяг, обов'язкові до використання головні убори і рукавички-рукавиці. До речі, взуття на низькому ходу – практично гарантія від перелому ніг на льоду!
6. Профілактика ГРВІ та вірусів
Це один з найважливіших пунктів при захисті організму. При чханні і кашлі, віруси і бактерії розносяться від носія, щонайменше, на 5 метрів, тому без профілактики не обійтися. Вам допоможуть біологічно активні добавки в рідкому або капсульованому вигляді. Їх легко брати з собою і зручно приймати навіть в обідню перерву на роботі.
7. Ніяких депресій!
Вченими доведено, що загальний стан організму пов'язане з емоційним фоном. Не дозволяйте собі розкисати, знаходите свої маленькі радості щодня. Якщо ж ви відчуваєте, що депресія вже практично «тримає вас за горло», настрій стрибає в межах від нуля до мінус нескінченності, а без стресових ситуацій ви вже не уявляєте своє життя – вам допоможуть формули від стресу.
Не пускайте ситуацію на самоплив, сподіваючись, що імунітет допоможе пережити чергову зиму. Озброїтеся БАДами, підкоригуйте харчування і спосіб життя, і зима знову стане для вас улюбленим часом року!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті