Як правильно і недорого доглядати за шкірою і волоссям взимку

Зима – час для свят, катання на лижах і ковзанах, затишного пледа і гарячого чаю. Проте піднесений настрій швидко йде, варто лише кинути погляд у дзеркало. Ще б – почервоніла лущиться шкіра та тьмяні мляві волосся кого завгодно приведуть в зневіру. Гарна новина полягає в тому, що ситуацію цілком можна виправити.
Почніть з харчування – додайте в раціон більше овочів і фруктів. Звичайно, бажано подбати про їх запаси ще з літа, заморозити зелень, перець і кабачки, перетерти з цукром полуницю, малину і смородину. Якщо ж ця можливість втрачена, намагайтеся більше вживати квашеної капусти і яблучного соку, купувати в магазинах морожену смородину і журавлину. Такі продукти, багаті аскорбіновою кислотою.
Взимку також бажано переглянути раціон на користь рибних страв. Так, наприклад, печінка тріски – прекрасне джерело вітамінів А і В12. Перший служить потужним антиоксидантом, а другий допомагає роботі серця і покращує кровотворну функцію, крім того, вони обидва впливають на красу шкіри і волосся. Шкідливий майонез для заправки салатів бажано замінити гарбузовим маслом – ваш організм скаже вам спасибі.
Якщо часу на кулінарні шедеври абсолютно не вистачає, а всі магазинні овочі здаються вам «ватяними» і позбавленими смаку – обов'язково підтримайте організм вітамінами. Оптимальний варіант – корисні комплекси, але можна приймати і формули з підвищеним вмістом вітаміну А, Е, С, D або групи В.
Зверніть увагу, що влітку ми легко випиваємо покладені 1,5-2 літра води на день, а взимку частіше переходимо на гарячий чай або каву. Зрозуміло, коли за вікном солідний мінус, а вам холодно, то про холодній воді не хочеться і думати. Але невеликий її підігрів до теплого або навіть гарячого стану може вирішити це питання.
Ще один важливий момент – зволоження повітря. Нормальною вважається 40-60% вологість в приміщенні. Однак взимку з-за батарей вона знижується на 20-30%. Тому без зволожувача просто не обійтися.
Якщо загальних рекомендацій ви вже дотримуєтеся, зверніть увагу на особливий догляд за шкірою і волоссям.
Як захистити губи взимку
Це найбільш вразлива частина особи, де практично немає сальних залоз, які беруть участь у терморегуляції. Щоб уберегти шкіру на губах від розтріскування, користуйтеся гігієнічними помадами або зволожуючими бальзамами (наносити їх краще на ніч). Перед виходом на вулицю використовуйте декоративну косметику з вітаміном Е. В іншому випадку наносите захисний засіб під звичайну помаду. Відмовтеся від стійких варіантів – вони сильно висушують шкіру губ. Також намагайтеся не облизувати губи. Якщо шкіра все одно постійно лущиться – перевірте рівень заліза в організмі.
Як зберегти здорову шкіру особи
Взимку не варто виходити без захисного денного крему на обличчі. Тут є два нюанси:
- накладати його слід не менш ніж за годину до виходу з будинку;
- на зимовий період краще вибирати денний крем для шкіри сусіднього типу, яка трохи суші (при жирній шкірі купувати засіб для комбінованої, при нормальній – для сухої шкіри тощо).
У холодний період бажано віддавати перевагу кремів, до складу яких входять рослинні масла і вітаміни. Вони запобігають втраті вологи і живлять шкіру. Не рекомендується вибирати засоби на основі мінерального масла, вазеліну або парафіну. Активно використовуйте зволожуючі маски і сироватки (перші – до 2-3 разів на тиждень, а другі – короткими курсами).
Зимовий догляд за бородою для чоловіків
Шкіру з бородою в зимовий період також потрібно інтенсивно зволожувати. Для цього підійдуть спеціальні зволожувачі і масла, наприклад, кокосова. Періодичні походи в лазню або прийом гарячих ванн – відмінний засіб для розкриття пір, яке допомагає залишатися бороді охайною. Не варто нехтувати і звичайними гігієнічними процедурами, такими як миття і розчісування.
Правильний догляд за шкірою голови і волоссям
Лупа – це «зимовий біч» багатьох людей, які думають, що всьому виною шапка і перестають її носити. Однак ситуація кардинально не змінюється, адже лупа може з'явитися і з-за гормональних збоїв, стресів, надто сухого повітря в приміщеннях. Рішенням в даному разі стануть шампуні з пиритионом цинку, вітамінами та екстрактом алое, огірка і м'яти.
Можна спробувати відлущувати шкіру голови за допомогою скрабів з абразивними частинками солі або цукру. Обов'язково зволожуйте шкіру і волосся за допомогою сироваток і концентратів, для пасм більше підійдуть сухі масла і незмивні спреї. Відмовтеся від стайлінгових засобів зі спиртом і як можна рідше використовувати фен – і те, і інше дуже сушить ніжну шкіру.
Догляд за тілом взимку
Він аналогічний догляду за шкірою обличчя. Якщо ви приймаєте душ двічі – не варто обидва рази використовувати гель для душу. У косметичних засобах повинні бути обов'язково вітаміни, мінерали та олії. Віддавайте перевагу більш м'яким скрабам, ніж влітку, користуватися ними можна 1-2 рази в тиждень. Відразу після душу бажано наносити на все тіло зволожуючий лосьйон.
Як бачите, нічого складного догляду за обличчям, волоссям і тілом в холодний період немає. Головні умови для гарного зовнішнього вигляду – це захист від перепадів температур і інтенсивне зволоження.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті