Як не захворіти: 8 важливих порад, як уберегти себе від грипу та застуди

Грип, гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), а також гострі вірусні інфекції (ГРВІ) в побуті ми часто називаємо застудою. А між тим, в ГРЗ «винні» хвороботворні бактерії, які починають активно розмножуватися через переохолодження організму, надмірних фізичних навантажень або частого перебування на протягах. При цьому порушується робота слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, знижується місцевий імунітет.
ГРВІ та грип викликаються вірусами. Вони передаються повітряно-крапельним шляхом, наприклад, при чханні або кашлі хворого. Тим не менш, профілактичні заходи для всіх захворювань практично однакові:
1. Мийте руки
Мийте руки з милом якомога частіше, адже інфікуватися можна і через дотик. Так, ви потиснули руку хворому людині, а після поторкали своє обличчя, і таким чином добровільно перенесли вірус або бактерію в сприятливі для них умови. Якщо вимити руки ніде, користуйтеся вологими дезінфікуючими серветками.
2. При необхідності носити маску
Вона, звичайно, не панацея, оскільки віруси затримати не може. Зате вбереже вас від крапельок слини хворого (якщо той чхає або кашляє), в них концентрація інфекції особливо висока. Однак слід пам'ятати про правила носіння маски:
- міняти її потрібно не рідше одного разу на три години;
- відсирілу захист варто замінити на нову;
- не можна використовувати одноразову маску повторно.
На вулиці маску потрібно знімати на морозі бактерії і віруси швидко гинуть, тому заразитися досить складно. Гуляйте скільки завгодно, єдине – одягайтеся тепліше, щоб не допустити переохолодження.
3. Провітрюйте приміщення
- Ідеальне середовище для вірусів і бактерій:
- температура +20С;
- вологість – 50-70%;
- нерухоме повітря.
Не створюйте для «ворогів здоров'я» таких умов, частіше проводите наскрізне провітрювання, оновлюючи тим самим повітря, яким ви дихаєте. Вам також знадобляться очищувачі та зволожувачі повітря.
4. Уникайте місць з великою кількістю народу
Зрозуміло, при стандартному режимі роботи з 9.00 до 18.00 важко уникнути штовханини в маршрутках і автобусах. Однак намагайтеся по можливості добиратися до офісу пішки, ходити в магазини в обідню перерву, а не в годину пік, відкладати посиденьки з друзями в барі і походи в кінотеатр.
5. Зміцнюйте імунітет
Висипайтеся і уникайте стресів, частіше гуляйте на свіжому повітрі, пийте більше простої води. Обов'язково одягайтеся по погоді. Підтримуйте імунну систему за допомогою біологічно-активних добавок і вітамінів (зокрема, мультивітамінів або вітаміну С). Через брак сонячного світла в організмі знижується кількість вітаміну D, що також негативно впливає на імунітет. Заповнити цей елемент можливо з допомогою морської риби або рослинних олій.
6. Правильно і повноцінно харчуйтеся
Перші помічники організму в «болючий період» – гострі приправи і прянощі. Вони допомагають зігрітися, швидше перетравити їжу. Часник – теж дуже хороша профілактика від застуди, так як в ньому міститься аліцин, який захищає організм від патогенів. На жаль, такі «ліки» не вдається приймати щодня з-за різкого запаху, зате його можна замінити гранульованим чи подрібненим варіантом, а також часниковим порошком.
Дуже корисно вживати цитрусові – апельсини, лимони, мандарини, вони багаті вітаміном С і флавоноїдами. Якщо купувати ці фрукти накладно, їх можна замінити шипшиною, квашеною капустою, яблуками чи журавлиною. Лікарі рекомендують щодня вживати не менше 500 р свіжих овочів, фруктів і зелені або хоча б 3-4 різних фрукта.
7. Зберігайте гарний настрій
Наш психологічний стан тісно пов'язане з імунітетом – науково доведено, що оптимісти хворіють рідше. З підняттям настрою чудово справляються солодощі. Тільки не варто надмірно захоплюватися цукерками та тортиками, які неодмінно будуть відкладені на боках і животі – віддавайте перевагу натуральному меду та сухофруктів.
8. Вакцинація
Эта процедура защитит вас только от гриппа. Делать или не делать прививку – ваш выбор, врачи не дают 100% гарантии, что после нее вы не заболеете. В любом случае важно помнить, что препарат можно вводить лишь здоровому человеку и при отсутствии противопоказаний для вакцинации. Процедуру следует проводить за 1-1,5 месяца до вспышки заболевания, при этом очень желательно не сидеть несколько часов в «сопливой» очереди.
Як ви бачите, захищатися від застуди не так вже складно. А організм вас ще й подякує за курс вітамінів, часті прогулянки, повноцінний сон і свіжі фрукти в раціоні. Дотримуйтеся цих простих правил і будьте здорові!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті