Як отримати користь з карантину?
Слово «карантин» можна перекласти, як сорок днів і ночей. Це комплекс заходів, які спрямовані на обмеження контактів між хворими і здоровими. Зараз він введений в Україні та багатьох країнах світу у зв'язку з пандемією коронавіруса COVID-19 – смертельним захворюванням, прийняв масовий характер. Заходи держави посилюються з кожним днем – все, для того, щоб зберегти здоров'я як можна більшого числа людей.
Ключова рекомендація МОЗ крім частого миття рук – не залишати свої будинки без крайньої необхідності. Це вкрай важливо, щоб не дати вірусу поширитися, але сидіти в чотирьох стінах виявляється не так вже й просто.
Що робити, щоб карантин не перетворився на тортури? А як зробити вимушене сидіння вдома корисним? Спробуйте слідувати нашим рекомендаціям.
1. Саме час розім'ятися
Поки у Фейсбуці обговорюють, як сильно ми всі растолстеем на карантині з нашими консервами і макаронами, не піддавайтеся на провокації. У вас тепер досить часу, щоб зайнятися хоча б простий зарядкою. Вибирайте комфортний комплекс вправ – і вперед! Почніть хоча б з п'ятихвилинною розминки і поступово збільшуйте навантаження. Ви самі здивуєтеся, наскільки це заняття приємне скрашує час і відволікає від негативних думок.
2. Контролюйте сон
Поки ви сидите вдома, є спокуса скотитися до нічного способу життя: сидіти до глибокої ночі за ноутбуком або смартфоном, а потім вставати ближче до полудня. Звичайно, дозволити собі нарешті виспатися, просто необхідно, але намагайтеся не зміщати ваш звичний графік більше. ніж на 2 години (вам же все одно доведеться повернутися до нормального ритму життя, так що не ускладнюйте собі майбутньому завдання). Якщо за весь день не накопичилася втома, і сон не йде», можете використовувати снодійні засоби з мелатоніном.
3. Харчуйтеся: можна часто, головне правильно
Побита істина: коли довго сидиш вдома, починаєш багато є. Велика кількість купленої їжі (особливо, консервів і круп) в поєднанні з нудьгою і малорухомістю можуть зіграти злий жарт з фігурою, і зі здоров'ям в цілому.
І навіть якщо ви не любитель стояти біля плити, постарайтеся все-таки освоїти кілька рецептів швидких і корисних страв. Особливо важливо включати в раціон свіжі овочі. Салати із зелені і редиски або капусти і моркви з рослинним маслом виходять бюджетними, готуються швидко і чудово вітамінізують.
Навіть прості страви (пюре або паста) легко зробити смачніше, якщо додати спеції.
Сніданок тепер не обов'язково робити похапцем. Спробуйте приготувати щось незвичайне, наприклад, бутерброди з підсушеного цільнозернового хліба. Як намазування використовуйте часникову пасту (часник вичавити через прес, додати оливкову олію і трохи солі), зверху покладіть відварну курку, кружечки огірків або помідорів. Але якщо ви не хочете йти від звичок, закупіть корисні мюслі і зернові батончики.
Якщо помічаєте, що запаси шоколаду на тиждень тануть за три дні, замініть солодощі сухофруктами – викладіть їх на тарілку, і коли захочеться що-небудь пожувати, краще нехай вони попадуться замість чергової шоколадки. Якщо сім'я стогне без мучного – спечіть всі разом, наприклад, шарлотку або будь нескладне печиво. Є шанс, що ваш спільний трудовий подвиг на деякий час відіб'є у домашніх бажання є випічку.
4. Приймайте вітамін D3 і зміцнюйте здоров'я
Оскільки під сонячні промені потрапити практично неможливо, отже, може виникнути потреба у вітаміні D3. Будь-які мультивітамінні комплекси додатково зміцнять здоров'я і не допустять весняного авітамінозу. Зростаючому дитячому організму без них не обійтися.
5. Грайте!
Шашки, шахи, хрестики-нулики, морський бій, карти, покер, монополія, дженга... діставайте з полиць будь-яку настільну гру і оживляє сімейні вечори. Коли всі розважальні центри закриті, потрібно створювати веселощі самим. Запам'ятайте, чим менше смутку, що краще працює ваш імунітет.
6. Складіть список справ
Нехай у нього увійде те, на що вічно не вистачає часу. Як тільки відчуєте, що изнываете від нудьги, починайте робити щось з цього списку. Ви можете:
- підтягнути робочі питання;
- зробити генеральне прибирання;
- перебрати речі всієї родини;
- зателефонувати батькам і родичам;
- розібратися з гаджетами – почистити їх пам'ять, видалити або розсортувати фото тощо;
- почитати книгу, яку вам давно радили;
- подивитися пару серій улюбленого серіалу або хороший фільм.
7. Залиште час для себе
Постійний контакт з домашніми може бути дуже дратівливим. Це ніяк не пов'язано з відсутністю любові, просто будь-якій людині потрібно особистий простір, а карантин може порушувати ці межі. Тому обов'язково виділяйте час, коли ви не будете контактувати з іншими членами сім'ї. Приділіть час собі – почитайте книгу, прийміть ванну, помедитуйте, так просто посидіть в тиші і спокої, і подумайте про щось своє.
8. Тільки спокій
Якщо відчуваєте наростаюче роздратування від незвичної ситуації і тривожних новин, приймайте біологічно активні добавки від стресу з розслаблюючим і заспокійливим ефектом.
9. Складайте докладні списки покупок
Залиште на видному місці листок і ручку і вписуйте все, що приходить в голову по ходу домашніх турбот – якщо робити це тільки перед виходом, можна забути важливі пункти, за якими повторно доведеться повертатися. Закуповуйте одним ходом все, що знадобиться на тиждень, в цей же день заберіть всі інтернет-покупки, щоб не було необхідності часто виходити. І звичайно ж, в супермаркетах і на ринках тримайте дистанцію між собою та іншими людьми хоча б в 1 метр, а по приходу додому обов'язково мийте руки з милом.
Як бачите з карантину можна витягти величезну користь, головне – правильно організувати своє життя і життя своєї родини!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті