6 натуральних способів налагодити гормональний баланс у жінок

В жіночому організмі є понад 100 гормонів, які виконують свою функцію – регулюють роботу органів і систем (метаболізм, серцебиття, настрій, температура, цикли сну, сексуальна функція і т. д.). Такий баланс вельми крихкий і порушити його може навіть неправильне харчування. Плюс постійний стрес, інфекційні та гінекологічні захворювання, дефіцит вітамінів, і гормональний збій практично гарантований.
Ознаки гормонального збою
Практично з повною упевненістю можна говорити про гормональні порушення, якщо спостерігаються:
- Маткові кровотечі, які не пов'язані з місячними. Це небезпечний ознака, що несе загрозу для життя. Навіть одного разу повинно бути достатньо, щоб насторожити жінку і спонукати її на похід до лікаря.
- Неможливість зачаття дитини протягом 12 місяців. Тут очевидний недолік прогестерону.
- Порушення менструального циклу. Сюди відносяться несвоєчасні, а також занадто тривалі та/або хворобливі місячні.
Крім цих трьох ознак, явно вказують на гормональний дисбаланс, існує ще ряд неспецифічних симптомів, на які багато жінок часто не звертають уваги:
- різке коливання ваги при однаковому способі життя;
- швидка стомлюваність, головні болі і безсоння;
- випадання волосся на голові і надмірний їх зростання на тілі;
- постійні висипання на шкірі.
Якщо ви виявили один, а тим більше – кілька симптомів, це серйозний привід звернутися до лікаря.
Що потрібно робити, щоб гормони були в нормі
Якщо говорити загалом, то вести здоровий спосіб життя.
- Більше рухатися – при цьому спалюються зайві калорії, зміцнюються м'язи, судини звільняються від холестерину. Крім цього, посильна фізкультура тонізує весь організм, позбавляє від стресу і нервового напруження.
- Не навантажувати печінка – відмовитися від жирної їжі, безконтрольного прийому ліків і алкоголю.
- Знаходити час для відпочинку – від постійної напруги найбільше страждають відповідальні жінки, які поставили собі за обов'язок встигнути скрізь – зробити кар'єру, постійно балувати рідних кулінарними шедеврами, тримати квартиру в ідеальній чистоті і виховувати дітей. Хронічний стрес спочатку «включає» різні захисні функції організму. Якщо жінка ігнорує сигнали власного тіла, починають давати збої всі системи.
- Додати в раціон вітаміни, мікро - і макроелементи, а також Бади.
Що допоможе збалансувати гормональний фон жінки
Щоб підкоригувати вироблення гормонів, можна додати в раціон:
- Поліненасичені кислоти омега-3 і 6, які впливають на продукцію лептину.
- Бобові, насіння гарбуза, кунжуту і льону – вони багаті фітоестрогенами, а ізофлавон, що міститься в сої, відповідає за вироблення жіночих статевих гормонів.
- Адаптогенні трави – вони захищають організм від кортизолу (гормону стресу і старості), допомагають людині адаптуватися в умовах перенапруження і надають загальнозміцнюючу дію на організм. До них відносяться: ашваганда, родіола, базилік, розмарин, женьшень, елеутерокок, перуанська маку, шисандра (лимонник китайський).
- Пробіотики, які допомагають підтримувати мікрофлору кишечника.
- Вітамін D – його недолік має набагато більше негативних наслідків, ніж прийнято вважати. Так, наприклад, з нею безпосередньо пов'язаний недолік гормонів щитовидної залози і її млява робота.
- Цинк, магній, марганець, хром, кальцій і мідь – це найбільш важливі мінерали для правильної роботи ендокринної системи жінки.
Крім того, не варто собі відмовляти в ароматній ванні. По-перше, – це час, який ви приділите собі повністю, а по-друге, з її допомогою підтримайте свій гормональний баланс. Кілька крапель ефірного масла шавлії, фенхелю, анісу, базиліка і кипариса допомагають виробленню естрогену. А рожева герань, неролі і лаванда відмінно підтримують гормональний баланс. Якщо ванна – це не ваше, досить запалити аромасвечку.
Незважаючи на те, що захистити себе від стрибка гормонів не завжди можливо, підтримувати баланс досить просто. Правильний спосіб життя, збагачення раціону вітамінами, мінералами і біологічно активними добавками, а також регулярні заняття спортом принесуть і додаткові бонуси у вигляді здорової шкіри і волосся, нормалізації ваги і гарного настрою.
- Найкращий детокс: 7 добавок для печінкиНайважливіша функція печінки – виведення токсинів. Але наш природний фільтр міг би виконувати свої функції ще краще. Як це можливо? А за допомогою спеціальних детокс-препаратів.Повна версія статті
- ТОП-8 добавок для спортсменів-початківцівВирішили змінити своє життя і серйозно зайнялися спортом? Ось вісім добавок, які зроблять ваш старт успішним і підвищать продуктивність тренувань.Повна версія статті