6 наслідків, до яких призводить дефіцит кремнію
Ще недавно про важливість кремнію для організму практично ніде не згадувалося. Хоча французький мікробіолог Луї Пастер, який жив у XIX столітті припустив, що кремнезем часом стане тим речовиною, без якого неможливо уявити повноцінне існування людини. І це не дивно, адже кремній є другим за поширеністю елементом після кисню. Крім того, наукові дослідження XX століття підтвердили важливість даного мікроелемента в підтримці стабільного розвитку організму і захист від широкого спектру захворювань. 42 роки тому, у Стокгольмі, Нобелівський комітет визнав кремній елементом життя. Проте більшість людей досі не знають про важливі властивості кремнію і відчувають його нестачу. У статті розповімо, що відбувався при нестачі цього мінералу в організмі.
1. Втрачається міцність і пружність шкіри, волосся і судин
Вам вже відомо, що кістки, суглоби, шкіра, судини, слизові оболонки, волосся і нігті складаються зі сполучної тканини, яка має у своїй структурі колаген, еластин, мукополісахариди і вуглеводи. Дослідження 2016 роки, проведені в університеті Сан-Паулу в Бразилії, показали, що кремній відіграє одну з ключових ролей при формуванні будівельних блоків колагену. Саме цей білок необхідний для підтримки міцності і еластичності сполучної тканини. Тому пружність, еластичність стінок судин, щільність кісток і сухожиль – заслуга кремнієвих сполук. У свою чергу шорсткість шкіри, утворення зморшок, ламкість волосся і нігтів – ознаки, які можуть дати зрозуміти, що в організмі спостерігається дефіцит мікроелемента.
2. Атеросклероз та інші захворювання серцево-судинної системи
З віком кількість мінералу в стінках аорти значно знижується, внаслідок чого сполучна тканина слабшає, а ризик серцевих захворювань зростає. Дефіцит кремнію в стінках судин значно знижує їх еластичність: тобто їх здатність звужуватися і розширюватися. У 60-х роках XX століття було доведено, що поява атеросклерозу безпосередньо пов'язано з рівнем кремнію в тканинах, які формують судини. А сучасні дослідження показали, що прийом кремнієвих добавок гальмує формування атеросклеротичних бляшок, дозволяючи судинах нормально функціонувати.
3. Знижуються захисні функції імунної системи
Коли мова заходить про імунітет,основна увага отримують ряд вітамінів і натуральних препаратів. Куркумін, триптофан, L-карнітин, альфа-ліпоєва кислота омега-3, вітаміни А, С і D – це ті харчові добавки, які першими приходять в голову. Але саме кремній володіє ключовою роллю у підтримці здоров'я шкірних тканин. А наша шкіра – це головний захисний бар'єр від бактерій і вірусів. Тому при дефіциті мінералу, проникнення патогенів через шкіру стає більш доступним. У зв'язку з цим, добавки кремнію вкрай важливі для підтримки імунної відповіді і контролю над запаленнями.
4. Знижується міцність кісткової тканини
Як правило, кальцій і вітамін D є ключовими речовинами, коли мова йде про здоров'я кісток. Однак, дослідження 2013 року, проведене в Міжнародному журналі ендокринології показало, що діоксид кремнію збільшує міцність та мінеральну щільність кісток.
5. Збільшується ризик хвороби Альцгеймера
Так як рівень кремнію знижується з віком, особливо літнім людям необхідні добавки кремнезему. Завдяки численним дослідженням відомо, що хвороба Альцгеймера пов'язана з накопиченням алюмінію у мозку. У свою чергу, Джеймс Ф. Балч і Філліс А. Балч у 1997 році у своїй книзі «Prescription For Nutritional Healing» показали, що кремній запобігає негативний вплив алюмінію на організм. Вони довели, що кремнезем активно поглинає алюміній, який міститься у воді. Таким чином, кремнієві добавки – одна з ключових профілактики хвороби Альцгеймера.
6. Порушується здоров'я травної системи
Дослідження медичного коледжу Верджинии підтвердили важливість кремнезему в роботі шлунково-кишкового тракту. Як ми писали вище, кремній є важливим компонентом синтезу колагену, який, в свою чергу створює нові м'язові клітини і відіграє ключову роль у відновленні слизової кишечника. Описано дію мінералу і при запорах, адже кремній зменшує непереносимість певних продуктів і знижує метеоризм і поглинання токсинів, які уповільнюють роботу травної системи.
Кремній допомагає підтримувати нормальне функціонування нашого організму. Тому, щоб не допустити появи ознак дефіциту мікроелемента, важливо включати в раціон продукти, що містять його – соя, рис, квасоля, пшениця, нут, пити достатню кількість мінеральної води і не забувати про харчові добавки, адже з віком підтримувати стабільний рівень кремнію стає все важче. Кремній – мікроелемент, що відкриває двері любові до життя!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті