Правильне застосування сонцезахисного крему: техніки та поради

Полюбляєте відпочивати на сонячних пляжах, але маєте чутливий тип шкіри? Після кожної їздки на морі ваше обличчя лущиться і стає червоним? Вихід є – сонцезахисний крем. Він ефективно захистить вас від ультрафіолетового випромінювання і не дасть обгоріти навіть у найспекотніший день. Але як правильно ним користуватися? Коли та як наносити його на шкіру? Відповіді на це питання та багато інших ви знайдете в цій статті.
Вступ
Як позитивні, і негативні наслідки ультрафіолетового випромінювання залежать від типу, часу, інтенсивності, довжини хвилі. У малих кількостях, окрім деяких випадків збігання етнічних факторів та стану організму, чутливого до ультрафіолету, сонячне випромінювання позитивно впливає на людину. Настрій значно підвищується, сон нормалізується, метаболізм, імунітет і кров'яний тиск у багато разів покращуються. Однак, надмірне знаходження під прямим сонячним промінням може призвести до:
- опіків шкіри;
- фотостаріння;
- фотоалергічних та фототоксичних реакцій;
- раку шкіри;
- ослабленню імунної системи.
У зв'язку з наявністю природного ультрафіолету цілий рік та ймовірністю розвитку ускладнень після тривалого перебування на сонці, сонцезахисний крем та вміння його застосовувати іноді просто необхідні для підтримки здоров'я та краси.
Значення сонцезахисного крему для захисту шкіри
Сонцезахисний крем є засобом, що захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету. Він діє як фізичний та хімічний бар'єр, який перешкоджає проникненню великої кількості сонячного світла на шкірні покриви. Це вважається гарною профілактикою проти багатьох захворювань. Також деякі продукти мають зволожувальні властивості.
Крім запобігання таких серйозних проблем, як виникнення ракових клітин, регулярне використання сонцезахисного крему також попереджає передчасному старінню шкіри. Пов'язано воно з тим, що вплив сонця прискорює процес появи зморшок, пігментних плям, деформації.
Варто пам'ятати, що при відпустці у спекотній країні сонцезахисний крем потрібно застосовувати щодня, навіть у похмурі чи дощові дні. Важливо це тому, що сонячне проміння здатне проникати крізь хмари та пошкоджувати шкіру, навіть коли сонця не видно. Також слід брати достатню кількість сонцезахисного крему та повторно наносити його кожні дві години або після надмірного потовиділення (або контакту з водою).
Вибір правильного сонцезахисного крему
Недостатньо просто купити сонцезахисний крем для обличчя. Варто підібрати саме ту марку та флакон, що найбільше підходять під ваші індивідуальні вимоги.
Наприклад, якщо вам подобається плавати, обирайте водостійкий сонцезахисний крем. Хоча жоден з них не є повністю водонепроникним, їх формула більш надійна та протримається в морі набагато довше.
Обов’язково зверніть увагу на свій тип шкіри. Якщо у вас акне або жирність, переконайтеся, що ваш сонцезахисний крем позначений як «некомедогенний». Іншими словами, він не блокує пори. Якщо у вас суха шкіра, шукайте зволожувальний сонцезахисний засіб або такий, що містить зволожувальні інгредієнти. Наприклад, це може бути гіалуронова кислота або кераміди.
Що стосується чутливої шкіри, експерти радять придбати фізичний або мінеральний крем від сонця. Вони містять оксид цинку та діоксид титану для захисту шкірних покривів. Дуже дієві, але щільні: спочатку буде трохи незвично відчувати їх на шкірі.
З іншого боку, існують так звані «хімічні» варіанти. Вони складаються з таких компонентів, як авобензон і оксибензон. Вони поглинають УФ-промені, щоб ті не потрапляли на тіло та обличчя. Вони іноді здатні викликати подразнення (якщо ви схильні до чутливості), але їх, як правило, простіше використовуються. Засоби легше втираються в шкіру, залишаючи менше білих слідів.
Також обов'язково читайте етикетку, перевіряйте склад та термін придатності. На деякі інгредієнти можлива алергія, або ж крем взагалі не підходить до вашого типу, й ви витратите гроші на марну покупку.
Далі необхідно розглянути детальніше два головні фактори при виборі продукції – SPF та широкоспектральність.
Фактор захисту від сонця (SPF)
SPF – це міра того, скільки UVB-світла може відфільтрувати сонцезахисний крем. Дерматологи рекомендують брати креми зі значенням SPF не менше 30. В чому відмінність? Більш дешеві засоби мають приблизне значення SPF 15. Вони блокують близько 93% UVB-променів. Водночас 30 spf крем для обличчя блокує близько 97% сонячного випромінювання. Різниця хоча не дуже велика, а все ж помітна, особливо для людей з чутливою шкірою та альбіносів. Для них ці додаткові 4% вирішують, чи з’являться у них клітини раку або ні.
Ще пропонуються креми з SPF у проміжку між 30 та 50. Вони кращі з точки зору захисту, але знайти їх дещо складніше. До того ж вони коштують значно дорожче.
Широкоспектральний захист
Також рекомендується взяти засіб із позначкою «широкого спектру», оскільки це означає, що такий сонцезахисний крем для тіла захищає як від UVA, так і від UVB-променів. УФА-промені викликають старіння, утворюючи зморшки та пігментні плями, тоді як УФВ-промені викликають сонячні опіки. Надмірний вплив обох призводить до раку шкіри.
Правильна техніка застосування сонцезахисного крему
Якщо ви вже придбали відповідний сонцезахисний крем, саме час навчитися ним правильно застосовувати. Перш за все, не шкодуйте з кількістю сонцезахисного крему, який ви використовуєте. Краще нанести трохи більше, ніж недостатньо. Але скільки ж засобу потрібно?
Кількість крему та частота застосування
Офіційні значення від виробника припускають нанесення близько 2 мг на кожний квадратний сантиметр шкіри, що дає близько 36 г крему на все тіло дорослої людини. Звичайно, це середні цифри, адже у кожного поверхня обличчя та кінцівок відрізняється. На обличчя, голову та шию слід наносити по 5 мл (тобто по одній чайній ложці), на руки та передпліччя – по одній чайній ложці, на тіло (груди та спину) – по дві чайні ложки, як і на ноги. Якщо не зовсім зрозуміло, скільки крему поміщається в ложці, вимірюйте кількість у пальцях. Вичавивши його по всій довжині вказівного пальця, ви отримаєте необхідний обсяг.
Дітям потрібно трохи менше: достатньо по 1-1,5 мл на квадратний сантиметр тіла. Також для них можна підібрати спеціальний, «дитячий крем» засіб – він відмінно захищає шкіру, не змивається від контакту з водою та абсолютно гіпоалергенний.
Проблема полягає в тому, що у різних марок сонцезахисний крем має різну густину, консистенцію або спосіб дозування. Варто вивчити всі інструкції на упаковці конкретного продукту та спробувати підлаштувати їх під свої параметри.
Також не слід наносити товстий, добре помітний шар. Важливо, щоб крем добре розподілився по всіх ділянках тіла, що піддаються впливу ультрафіолетових променів, а не скупчувалось в одному місці.
Розподілення крему по шкірі
Крім достатньої кількості не забувайте і про правильну техніку нанесення засобу. По-перше, ретельно струсіть пляшечку перед використанням, щоб змішати частинки, які залишаються на стінках або дні. Далі видавіть його на долоню, спонжик або прямо на шкіру та починайте втирати. Застосовуйте сонцезахисний крем на всіх зонах, куди потрапляє сонце, включаючи вуха, спину, плечі, внутрішні згини колін і ноги.
Нанесіть густо і добре. Шар повинен бути щільним і не дуже помітним, але без плям, не забруднювати одяг. Будьте обережні, коли наносите крем сонцезахисний для обличчя навколо очей. Попадання на слизову оболонку викликає неприємні відчуття. У такому разі терміново промийте очі водою. Не забувайте втирати надлишки сонцезахисного продукту в тильний бік долонь, а не змивайте його.
Особливо важливо захистити голову. Перед нанесенням на обличчя вмийтеся, використовуючи ваш улюблений засіб, щоб видалити макіяж або авто-засмагу, які можуть перешкодити правильному вбиранню сонцезахисного крему. Потім промокніть насухо. Якщо ви все ж таки хочете бути не тільки захищеними, але і виглядати привабливо та яскраво, віддавайте перевагу тим маркам, на які дозволяється зверху наносити косметику.
Додаткові поради щодо застосування сонцезахисного крему
Крім кількості та техніки нанесення засобів існує ще безліч нюансів, пов'язаних з їх використанням. Наприклад, жоден косметичний продукт не здатний забезпечити повний захист протягом повного дня, тому так важливо його багаторазове застосування. Скільки ж разів наносити сонцезахисний крем? Коли саме він принесе найбільшу користь?
Використання крему до виходу на сонце
Обов'язково наносите крем щонайменше за 20-30 хвилин до виходу на вулицю. Це дає йому достатньо часу, щоб подіяти до того, як ваша шкіра зазнає впливу сонця. Однак, слід пам'ятати, що одного застосування на весь день не вистачить. Активні речовини, що гарантують захист від УФ-випромінювання, поступово руйнуються під сонячними променями, тому потрібно використовувати крем приблизно кожні 2-3 години. Головні нюанси:
- значення SPF – чим воно вище, тим довше захист, який засіб здатний забезпечити;
- погодні умови, в яких ви знаходитесь – перебування на яскравому сонці вимагає більш частого оновлення шару;
- пітливість шкіри, яка залежить від температури навколишнього середовища, індивідуальних особливостей, одягу, фізичного навантаження;
- контакт з водою, протирання шкіри рушником тощо.
Особливо варто приділяти увагу тому, як правильно використати сонцезахисний крем для обличчя та тіла під час взаємодії з водою та іншими рідинами.
Застосування під час плавання та пітніння
Оскільки вода змиває крем, ваше тіло може залишитися беззахисним під час купання в морі або інтенсивних занять спортом. Є два виходи – наносити частіше звичайний крем або купити більш стійкий. У будь-якому випадку потрібно взяти захисний засіб принаймні за 15 хвилин до того, як зайти у воду (щоб він встиг увібратися). Повторно нанесіть його одразу після купання чи при потовиділенні.
Висновок
Сонцезахисний крем – важлива частина турботи про себе та своє здоров'я у спекотний сезон. Він допоможе уникнути багатьох проблем зі шкірою, у тому числі таких серйозних як рак, і дозволить довше перебувати на сонці без будь-яких труднощів.
Ніколи не забувайте про грамотний вибір та правильне нанесення засобу на шкіру. Визначивши та придбавши відповідний варіант (мінеральний або хімічний, з високим SPF і широким спектром захисту), не скупіться при його використанні. Наносіть його на все тіло щільним шаром та не контактуйте багато з водою.
Пам’ятайте, що жоден сонцезахисний крем не здатний повністю вберегти вас від сонця, тому завжди слід повторно застосувати придбаний вами продукт протягом дня, носити захисний одяг (капелюхи, сонцезахисні купальники, парео тощо) та, по можливості, знаходитися в тіні.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті