Полівітаміни: універсальні комплекси вітамінів для забезпечення здоров'я

Організм людини відрізняється складною будовою. Його фундаментальною особливістю є перетворення поживних речовин, що надходять із зовнішнього середовища, на необхідний будівельний матеріал – вітаміни. Порушення цього процесу призводить до різних проблем та захворювань. Причиною є недостатня кількість незамінних мікроелементів. Відновити баланс можна шляхом застосування вітамінних комплексів. Найкращі полівітаміни за прийнятними цінами представлені в інтернет-магазині Вітамінс, де налічується до 40.000 найменувань.
Вступ
Якість життя людини залежить від фізичного, душевного та соціального благополуччя, основою яких є здоровий організм. Нормальне функціонування всіх його систем дозволяє набути гармонії та хорошого самопочуття.
Що таке полівітаміни
Полівітаміни – це низькомолекулярні органічні сполуки, що суттєво впливають на організм. Вони об'єднуються в комплекс, виходячи з їх хімічної природи. (1)
Важливість полівітамінів для здоров'я
Полівітаміни з мікроелементами відповідають за якісне вироблення енергії, а також відіграють головну роль у метаболічних процесах та формуванні тканин.
- Вітаміни групи В беруть участь у виробництві енергії та глюкози для нервових тканин. Крім того, сприяють модуляції когнітивних функцій, підтримці нормальної мозкової діяльності. Полівітаміни для жінок з вітаміном В добре справляються з передменструальною депресією, стимулюють синтез нейротрансмітерів, запобігають розвитку деменції та аномалій крові.
- Прийом вітаміну С, К та Е необхідний для захисту нервових оболонок та стабільної біохімії в них.
- Профілактика та корекція нейродегенеративних та нейроімунних захворювань здійснюється з включенням вітаміну D. Полівітаміни для дітей саме з ним обов'язкові до застосування. Інші елементи, що входять до складу препаратів, теж мають важливе значення.
- Оксигенація та вироблення енергії в паренхімі головного мозку, синтез нейротрансмітерів та мієліну не обходиться без заліза.
- Магній – запорука нормального обміну речовин.
- Енергетичний метаболізм клітин головного мозку та нормальна діяльність щитоподібної залози забезпечуються завдяки йоду.
Усі поживні речовини успішно засвоюються за допомогою коферментів, доданих до полівітамінів. (2)
Забезпечення щоденних потреб у вітамінах
Полівітаміни – невід'ємна складова здоров'я. Однак, вони самостійно не синтезуються (або тільки частково, чого недостатньо). Порушення рівня будь-яких нутрієнтів загрожує збоєм всієї системи.
Підтримує правильне співвідношення мікроелементів та вітамінів повноцінний раціон харчування. Але енергетична цінність не покриває потреб людини, тому асоціація дієтологів рекомендує додаткове використання вітамінних комплексів з мікроелементами для злагоджених обмінних процесів.
Добове дозування полівітамінів для організму:
- жиророзчинна група: норма ретинолу становить до 1000 мкг, кальциферолів – до 2,5 мкг, токоферолів – до 10 мкг, філохінолів – до 80 мкг;
- водорозчинна група: доза вітаміну С – до 60 мкг, тіофлавоноїдів – до 25 мг, тіаміну – до 1,5 мкг, рибофлавіну – до 1,7 мкг, піридоксину – до 2,0 мкг, ніацину – до 19 мкг, ціаноколбаламіну – до 2 мг, фолаціну – до 0,20 мг, пантотенової кислоти – до 7 мг;
- вітаміноподібні речовини, у вигляді біотину, холіну, міоінозиту, ліпоєвої/ротової/пангамової кислоти не мають добової норми, до застосування обов'язкові.
К.мед.н., асистент кафедри акушерства та гінекології Булік Т.С, що полівітаміни для вагітних повинні мати підвищені показники через інтенсивну витрату (4). Поповнення організму необхідними нормами мікронутрієнтів створює повний енергетичний запас, пропорційний до енерговитрат. (3)
Підтримка енергії та життєвих сил
Полівітаміни допомагають підтримувати тонус організму та мозкову діяльність. Використання відповідного та розрахованого дозування вітамінів та мінералів сприяє поліпшенню когнітивних функцій та загального стану шляхом зменшення розумової та фізичної втоми, що сприймається, та сприяння позитивному настрою. (5)
Зміцнення імунітету
Імунна система є складною мережею спеціалізованих тканин, органів, клітин та хімічних речовин, що захищають організм від інфекцій та шкідливих мікробів. Полівітаміни працюють у синергії з імунітетом та підтримують різні компоненти, такі як фізичні бар'єри, клітинна відповідь. Всі мікроелементи, за винятком вітаміну С та заліза, беруть участь у виробництві антитіл. (6)
Вибір та застосування полівітамінів
Грамотні вибір та застосування полівітамінів – успішна життєдіяльність всього організму. При покупці мультикомплексних засобів необхідно враховувати їх взаємодію між собою. Також рекомендується орієнтуватися на виробника, який повинен знати їхній біохімічний зв'язок.
Рекомендації щодо вибору полівітамінів
Полівітаміни слід приймати, відштовхуючись від потреб організму. Головні критерії:
- марка;
- наявність міжнародного сертифіката стандарту якості GMP;
- склад та питома вага компонентів;
- термін придатності.
Важливий момент: перед використанням будь-якого засобу варто проконсультуватись із лікарем.
Висновки
Полівітаміни – це життєво важливі елементи. Додатковий прийом вітамінів зводить до мінімуму ризик виникнення тяжких захворювань, сприяє нормальному розвитку дитячого організму та забезпечує поживними речовинами.
Джерела:- ВІТАМІНИ | Фармацевтична енциклопедія (pharmencyclopedia.com.ua)
- Вітаміни - LiverTox - Книжкова полиця NCBI (nih.gov)
- Фізіологічні, психологічні та соціальні особливості життєдіяльності людини
- Вживання харчових добавок відрізняється від рекомендацій у вагітних: багатонаціональне опитування - PMC (nih.gov)
- Поживні речовини | Безкоштовний повний текст | Вітаміни та мінерали для енергії, втоми та пізнання: наративний огляд біохімічних та клінічних даних (mdpi.com)
- Вибрані вітаміни та мікроелементи підтримують імунну функцію, зміцнюючи епітеліальні бар'єри, клітинні та гуморальні імунні реакції | Британський журнал харчування | Кембриджське ядро (cambridge.org)
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті