10 натуральних способів перемогти біль у горлі

Біль у горлі — частий супутник простудних захворювань. Цей неприємний симптом переслідує і дорослих, і дітей. Усунути його — це ще не означає повністю перемогти недугу. Однак це значно поліпшить загальний стан. Так як нерідко біль у горлі, особливо при ковтанні, перетворює навіть звичайне пиття в борошно. А адже рясне пиття — одне з важливих умов одужання при ГРВІ.
1. Солона вода
Полоскання горла теплою солоною водою допомагає знизити біль, а також зменшити слизові виділення, які її викликають. Сіль володіє бактерицидною властивістю, що важливо для лікування запаленого горла.
Сольовий розчин швидко і легко приготувати вдома. У склянці теплої кип'яченої води розчиніть половину чайної ложки солі, краще морський. Полоскання можна проводити кожні три години.
2. Ромашка
Ромашка має протизапальну та заспокійливу дію. Це по-справжньому універсальна лікарська рослина, яке допомагає при багатьох недугах, у тому числі і при болю в горлі.
Деякі дослідження стверджують, що інгаляції відваром ромашки допомагають полегшити різні симптоми застуди:
-
закладеність носа;
-
кашель;
-
біль у горлі.
Чай з ромашки також може принести користь. Він стимулює імунну систему, допомагаючи організму боротися з інфекцією, яка викликала запалення горла.
3. Мед
Мед — найсмачніші засіб від болю в горлі. Його можна вживати як самостійно, так і додавати в чай (не гарячий!).
Одні дослідження показують, що мед більш ефективно приборкує нічний кашель, ніж звичайні фармацевтичні засоби. Інші — доводять його регенеруючі властивості, які допомагають заспокоїти біль у горлі.
4. М'ята перцева
М'ята асоціюється у нас в першу чергу зі свіжим подихом. Але не тільки в цьому її заслуга. Олія перцевої м'яти також може полегшити неприємні відчуття в горлі. Ця рослина містить ментол, який заспокоює біль і кашель. М'ята також володіє протизапальними, антибактеріальними та противірусними властивостями, що допомагає прискорити одужання.
Для приготування рідини для полоскання нанесіть 1-2 краплі ефірного масла в склянку з теплою водою.
Важливо! Ніколи не використовуйте ефірні масла в чистому вигляді.
5. Сода
Звичайна харчова сода — ще один ефективний компонент, який використовують для полоскання горла. Зазвичай його поєднують з сіллю. Такий розчин вбиває бактерії, а також служить для профілактики грибкових інфекцій.
Оптимальний склад розчину для полоскання:
-
1 ст. теплої води;
-
1/4 ч. л. соди;
-
1/8 ч. л. солі.
Полоскати горло можна кожні три години.
6. Пажитник
Цю спецію ми використовуємо не так часто, однак вона може стати в нагоді вам для лікування горла.
Щоб усунути біль можна з'їсти кілька насіння пажитника або заварити з них чай. Пажитник ефективно бореться з бактеріями в горлі, знімає роздратування і запалення.
7. Корінь алтея
Корінь алтеї містить в'яжучі речовини, які обволікають горло і заспокоюють біль. Найпростіший спосіб скористатися корисними властивостями цієї рослини — заварити чай з його кореня. Такий напій можна пити два-три рази на день для полегшення болю в горлі.
Важливо! Люди, які страждають діабетом, повинні проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати корінь алтея. Деякі дослідження показують, що він може призвести до різкого зниження рівня глюкози в крові.
8. Корінь солодки
Корінь солодки вже давно використовується для лікування болю в горлі. Дослідження показують, що його ефективний відвар для полоскання.
Важливо! Корінь солодки протипоказаний вагітним і годуючим жінкам.
9. Яблучний оцет
Яблучний оцет часто використовують як антибактеріальний засіб. І численні дослідження підтверджують його ефективність при боротьбі з інфекціями. Кисле середовище допомагає видалити слиз із горла і зупинити поширення бактерій.
Для полоскання необхідно приготувати розчин з 1-2 столових ложок яблучного оцту і однієї склянки води. Для більшої ефективності цей розчин не потрібно випльовувати, а ковтати. Концентрація кислоти в ньому невелика, а тому він не принесе шкоди здоров'ю. Але між сеансами рекомендують пити достатню кількість води.
10. Часник
Чеснок — известный натуральный антибиотик. Он содержит аллицин, органосульфидное соединение, известное своей способностью бороться с инфекциями.
Чеснок используют как для профилактики, так и для лечения простуд. А чтобы успокоить боль в горле, советуют рассасывать зубчик чеснока во рту. Правда после такой процедуры вам придется почистить зубы или воспользоваться другими способами, чтобы освежить дыхание.
Как помочь ребенку
Все перечисленные способы хороши для взрослых. А как быть, когда горло болит у маленького ребенка, который еще не умеет полоскать его?
-
Зволожте кімнату. Вологе повітря допомагає полегшити біль у горлі.
-
Пропонуйте дитині частіше пити. При цьому пиття повинне бути теплим (не гарячим) і не кислим. Ідеальний варіант — слаболужна мінеральна вода без газу.
-
Спреями, які можуть призначити дитині, необхідно зрошувати не саме горло, а внутрішню поверхню щоки. Так ви уникнете спазму гортані.
Важливо! Якщо біль у горлі супроводжується високою температурою, яка погано збивається, а слизова гортані покрита нальотом, слід звернутися до лікаря для постановки точного діагнозу.
Біль у горлі виникає раптово. Підготуйте необхідні кошти заздалегідь, щоб у разі застуди дати їй швидкий і своєчасний відсіч!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті