9 кращих добавок для мозку

Студентські роки — це час не тільки знайомств і веселих компаній, але і інтенсивного навчання. Дійсно, навантаження велике. Щоб впоратися з нею, і при цьому не нашкодити здоров'ю, необхідно підтримувати нервову систему.
Як? Правильний розпорядок дня, повноцінне харчування і спеціальні добавки, які природним чином активізують роботу мозку.
Ми пропонуємо вам ТОП-10 таких добавок.
1. Риб'ячий жир
Так, звучить зовсім не апетитно. Але не варто думати, що сучасні добавки риб'ячого жиру чимось схожі на ту рідину з характерним запахом і смаком, яку раніше давали всім дітям. Зараз існує велика кількість капсул, пастилок і інших форм, беручи які ви навіть не здогадаєтеся, що там всередині. Але отримаєте величезну користь від цього цінного продукту.
Риб'ячий жир — це багате джерело омега-3 жирних кислот:
DHA підтримує структури і функції мозку. Добавки DHA допомагають поліпшити пам'ять, концентрацію і збільшити швидкість реакцій.
EPA володіє протизапальним ефектом, який захищає мозок від пошкоджень та передчасного старіння. Вона також допомагає боротися з депресією.
2. Ресвератрол
Ресвератрол — це антиоксидант, який зустрічається в шкірці фруктів червоного і фіолетового кольору. Багаті їм виноград, малина, лохина. Але чому ж він так корисний для мозку?
Дослідження показують, що ресвератрол сприяє поліпшенню пам'яті як у молодих людей, так і у осіб похилого віку.
3. Кофеїн
Багато не можуть почати свій день без чашки кави. І хоча пити цей напій натщесерце шкідливо для шлунка, його підбадьорливі властивості не викликають сумнівів.
Кава, а також чай і шоколад містять кофеїн. Ця речовина є природним стимулятором, який мобілізує наш організм. Зараз випускають чимало енергетичних напоїв, що містять кофеїн, але все ж краще отримувати це речовина з натуральних джерел.
Дослідження показали, що кофеїн допомагає людині відчувати себе більш енергійно. Він покращує пам'ять, час реакції і загальні функції мозку.
Однак будьте уважні і прислухайтеся до свого організму. Вживання занадто великої кількості кофеїну може викликати неспокій, нудоту і проблеми зі сном.
4. Ацетил-L-карнітин
Ацетил-L-карнітин — амінокислота, яка виробляється в нашому організмі. Вона грає важливу роль в метаболізмі, так як бере участь у виробництві нейротрансмітера ацетилхоліну, який покращує передачу сигналів між нейронами.
Окремі дослідження показали, що добавки ацетил-L-карнітину можуть поліпшити навчальну спроможність і уповільнити вікові зміни в мозку. Вони також можуть бути корисні пацієнтам з легкою деменцією або хворобою Альцгеймера.
5. Гінкго Білоба
Цього незвичайного реликту ми присвячували цілу статтю. Гінкго білоба покращує мозковий кровообіг і, як наслідок, благотворно впливає на роботу мозку:
-
покращує пам'ять;
-
підвищує концентрацію;
-
нормалізує сон.
6. Креатин
Креатин — частий компонент спортивного харчування. Дійсно, він допомагає підвищити витривалість при інтенсивних тренуваннях. Однак він також може бути корисний і для роботи мозку.
Креатин міститься в м'ясі, рибі, яйцях. Тому прихильників вегетаріанської дієти радять приймати добавки цієї речовини. Дослідження показали, що вегетаріанці, що приймають добавки креатину, на 25-50% покращують свої результати в тестах на пам'ять і інтелект.
7. Родіола рожева
Рослина під красивою назвою родіола рожева часто використовується в китайській медицині для поліпшення роботи мозку. Вважається, що воно допомагає зменшити втому.
Показано, що люди, що приймають добавки з родіолою, відзначають поліпшення своїх когнітивних функцій і підвищення концентрації.
8. S-Аденозилметионин
S-Аденозилметионин (SAMe) — речовина, яка використовується в хімічних реакціях для виробництва і руйнування білків, жирів і гормонів.
Фахівці відзначають, що воно може посилювати ефект деяких антидепресантів. Дослідження показало, що комбінування SAMe і антидепресантів підвищує сприйнятливість до останніх. У деяких випадках для лікування депресії досить просто приймати S-аденозилметионин.
9. Фосфатидилсерин
Фосфатидилсерин — це фосфолипид, який можна знайти в мозку. Він входить до складу клітинних мембран нейронів. Якщо пошкоджені клітинні мембрани, сигнал від нейрона до нейрона передається гірше, погіршується пам'ять, з'являється синдром хронічної втоми. Зазвичай ці зміни починаються у віці 25 років, коли рівень фосфоліпідів знижується.
Однак цей процес можна сповільнити. Дослідження показали, що прийом фосфатидилсерина:
-
допомагає зменшити вікове зниження функції мозку;
-
покращує навички мислення і пам'ять.
Фосфатидилсерин можна знайти в соєвому лецитину та субпродуктах.
Речовини, які покращують роботу нашого мозку, не діють миттєво. Їх накопичувальний ефект. Тому варто почати прийом цих добавок вже зараз, щоб до періоду передноворічної метушні бути готовим у все зброї до серйозних іспитів та річним звітам.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті