Спокій, тільки спокій! Трави для здоров'я нервової системи

Що для вас спокійний, розслаблений вечір? Яким би він не був, але напевно в ньому знайдеться місце чашечки ароматного трав'яного чаю. І не дивно, адже багато трави надають заспокійливу дію на нервову систему. А деякі з них відомі саме як засоби для зняття напруги, боротьби з депресією і стресом. Про них і поговоримо.
Пустирник
Для багатьох настоянка пустирника – засіб №1 в стресовій ситуації. Ця цілюща трава дійсно добре працює при:
-
приступи паніки;
-
неспокої;
-
тривогу.
При безсонні
Окремо варто відзначити вплив пустирника на нормалізацію сну. Він добре допомагає при безсонні. Трава пустирника заспокоює, розслаблює і, таким чином, сприяє повноцінному сну.
При прискореному серцебитті
Пустирник має м'яку спазмолітичну дію на серце. При прискореному серцебитті, яке може бути викликане стресом або іншими чинниками, настоянка пустирника допомагає заспокоїтися і привести пульс до норми.
При гіпертонії
Буває, що стрес викликає різкий стрибок тиску. Особливо цим страждають літні люди. Пустирник допомагає знизити кров'яний тиск. Таким чином, він також допомагає запобігти захворювання нирок, знижуючи навантаження на них.
При запаленнях
Однак це лікарська рослина корисно не тільки для нервової системи. Пустирник – ефективний протизапальний засіб. Він допомагає при артритах і проблеми з мигдалем.
При гіпертиреозі
Стрес викликає багато проблем у нашому організмі. Він може навіть стати причиною збою в роботі щитовидної залози – гіпотиреозу. Дослідження показують, що пустирник допомагає знизити функцію щитовидної залози. Його заспокійливу дію, нормалізує продукцію гормонів.
Для жінок
Пустирник допомагає у вирішенні деяких проблем, пов'язаний з жіночим здоров'ям. ПМС іноді супроводжується підвищеним занепокоєнням і нападами тривоги. Із зазначеними симптомами і борються препарати на основі цієї рослини. Крім цього, він допомагає знизити тонус матки і нормалізувати менструальний цикл.
Фахівці не рекомендують приймати пустирник більше 7-10 днів поспіль.
Валерина
Корінь валеріани відомий своєю властивістю розслабляти нервову систему і знімати напругу, пов'язану із стресом. Це повністю натуральний засіб, що може бути безпечніше багатьох сучасних заспокійливих.
При синдромі хронічної втоми
Синдрому хронічної втоми у блозі присвячена ціла стаття. Однією з причин його виникнення вважають нервове перенапруження і виснаження, сильний стрес. При цьому людина страждає від проблем зі сном. Вирішення цих проблем – один з ключових чинників при лікуванні синдрому хронічної втоми і фибромиалгии. Адже більш глибокий сон дає організму більше можливостей для відновлення на клітинному та тканинному рівні.
Валеріана зарекомендувала себе як ефективний засіб для боротьби з безсонням.
При біполярному розладі
Багато людей, які страждають від перепадів настрою при біполярному розладі, також страждають від занепокоєння й безсоння.
Дослідники оцінили потенційну ефективність одинадцяти різних трав при лікуванні таких пацієнтів. І результати показали, що саме корінь валеріани показав найкращі результати при терапії тривожності та безсоння у людей з біполярним розладом.
При судомах
Так як валеріана допомагає зняти напругу, вона ефективна при лікуванні м'язових спазмів, а також судом. При чому вона однаково добре бореться зі спазмами як гладкої мускулатури, так і скелетних м'язів.
При неспокої і гіперактивності
Вчені дослідники вплив кореня валеріани на дітей з гіперактивністю. В результаті вони прийшли до висновку, що найбільш ефективною є комбінація екстракту кореня валеріани екстракту лимоннику. Вона значно покращує концентрацію після семи тижнів лікування.
Хміль
Хміль володіє рядом корисних властивостей, які зробили його популярним серед фітотерапевтів.
Жіночі квітки хмелю часто використовуються для лікування:
-
артриту;
-
фибромиалгии;
-
безсоння;
-
діабету;
-
симптомів менопаузи.
При безсонні
Згідно з дослідженням, опублікованим в Australian Family Physician, поєднання хмелю з валеріаною допомагає в лікуванні безсоння. Цей мікс покращує якість сну і скорочує час, необхідний для засипання. Цікаво, що хміль, який використовують у пивоварінні, також володіє заспокійливим ефектом.
При менопаузі
Вчені виділили з хмелю речовина 8-пренилнарингенин. Вона може діяти як фітоестроген, тобто частково заміщати жіночий статевий гормон. Під час менопаузи рівень естрогену знижується. Тому жінкам рекомендують приймати хміль для пом'якшення її симптомів.
Застереження
Из-за того, что хмель содержит фитоэстрогены, его не рекомендуют принимать женщинам, у которых подозревают рак молочной железы или другие гормонозависимые новообразования.
Нормальная работа нервной системы – залог здоровья всего организма. Позаботьтесь о своем спокойствии, попробуйте натуральные добавки от лучших производителей США.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті