Алергія, поліноз та способи боротьби з ними

Радісний весняний настрій може бути затьмарене нападами алергії, які викликані цвітінням. Це поліноз або сінна лихоманка, алергічна реакція організму на пилок рослин.
В тій чи іншій мірі з цією проблемою стикається практично чверть населення планети. А в останні десятиліття кількість алергіків неухильно зростає. Так, з'являються все нові і нові медичні препарати, які блокують відповідні реакції організму і знімають симптоми алергії. Але саму проблему вони не вирішують.
Алергічний риніт не тільки погіршує якість життя страждають від нього людей, але і значно збільшує ризик розвитку бронхіальної астми. Єдиний 100% спосіб уникнути алергії – виключити контакти з алергеном. Але це далеко не завжди можливо.
Натуральні засоби для лікування алергії
Вчені з Фінляндії досліджували вплив різних лікарських трав на симптоми алергії. І зробили висновок, що при правильному використанні вони досить ефективно заспокоюють свербіння і знімають закладеність носа, зменшуючи набряк слизової оболонки.
Які трави допомагають впоратися з алергією?
Белокопитнік
Дослідження 2003 року показали, що белокопитнік (Petasites hybridus) так само ефективно знімає почервоніння і свербіж очей, як і рецептурні антигістамінні препарати.
Прийом белокопытника може супроводжуватися деякими побічними ефектами. Зазвичай це порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Тому його не рекомендують вживати дітям, вагітним і годуючим жінкам, а також людям із захворюваннями нирок і печінки.
Варто також відзначити, що белокопитнік належить до сімейства амброзийных рослин, тому людям, страждаючим алергією на амброзію, календулу, маргаритку або хризантему, слід уникати його прийому.
Кропива
Вчені-натуропати називають кропиву природним антигістамінів. Ряд досліджень підтверджує, що кропива може зменшити такі прояви алергії:
-
чхання;
-
закладеність носа;
-
свербіж.
Імбир
Про нього ми вже писали в статті «8 корисних властивостей кореня імбиру для вашого здоров'я». Він заспокоює травну систему і покращує кровообіг. Імбир також діє як природний антигістамінний препарат і стимулятор імунітету.
Імбирний чай знімає закладеність носа і головні болі. Він добре поєднується з іншими природними засобами, наприклад, з куркумою.
Деревій
Деревій має антисептичні, спазмолітичні, в'язкими та потогінні властивості. Його традиційно використовують для лікування застуди і грипу. Також деревій може бути ефективним засобом проти полінозу та алергії на пил.
Як і белокопитнік, деревій відноситься до сімейства амброзиевых. Тому тим, хто страждає від алергії на це рослина, його прийом протипоказаний.
Спіруліна
Спіруліна – це синьо-зелена водорость, яку відносять до суперфудам. Вона також допомагає зменшити прояви полінозу.
Бромелайн
Бромелайн – це фермент, який міститься в папайе і ананасі. Фахівці вважають, що він зменшує набряк носа, полегшуючи тим самим дихання при нападах алергії.
Кверцетин
Кверцетин – це флавоноїд, який, як вважають дослідники, стабілізує викид гістамінів в кров і допомагає контролювати симптоми алергії. Кверцетин міститься в:
-
цвітної капусти;
-
цитрусових.
Рекомендована доза при алергії та сінній лихоманці становить від 200 до 400 мг три рази на день.
Ефірна олія м'яти перцевої
Дослідження підтверджують, що олія м'яти перцевої має сильну протизапальну дію. Воно зменшує симптоми бронхіальної астми та алергічного риніту.
Ефірне масло можна додавати в чашу аромалампи. При місцевому застосуванні його необхідно розбавляти з маслом-носієм.
Ефірне масло ладану
Результати дослідження 2016 року показують, що масло ладану може бути ефективним проти алергічного риніту. Його можна розбавляти в маслі-носії і наносити на шкіру за вухами або розпорошувати в повітрі за допомогою аромалампи.
Запобіжні заходи
Перед використанням ефірних масел необхідно переконатися, що самі по собі вони не викликають алергію. Для цього краплю розведеного масла наносять на тильну сторону зап'ястя і стежать за реакцією.
Не використовуйте домашні засоби для лікування тяжких алергічних реакцій або анафілаксії, які можна визначити за такими симптомами:
-
утруднене дихання;
-
біль у грудях;
-
зміни артеріального тиску;
-
непритомність;
-
висип;
-
блювота.
У цьому випадку варто звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою.
Чистота – запорука здоров'я
З одного боку, надмірна стерильність, якою оточують з народження дитини, може стати причиною збою імунної системи і розвитку алергії в майбутньому. З іншого боку, чисте свіже повітря значно покращує стан алергіка і зменшує симптоми полінозу.
Тому в сезон алергії не забувайте очищати повітря і проводити регулярне вологе прибирання від пилу. Можна використовувати різні HEPA-фільтри, що уловлюють з повітря навіть пилок і найдрібніші частинки пилу.
Ну и конечно, не забывайте промывать нос солевым раствором как можно чаще. Особенно после прогулок и пребывания в местах обильного цветения.
Пусть ваша весна пройдет без аллергии!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті