Як зберегти суглоби: 9 порад
Близько 30% населення нашої планети – пацієнти ортопедів. Біль при русі для них нормальне явище, також як і припухлість суглобів. Щоб не поповнювати їхні ряди або полегшити вже наявні хворобливі стани, потрібно знати про основні загрози для суглобів:
- Підняття «непідйомною». Всю вагу нашого тіла припадає на колінний суглоб, а з віком хрящі стають більш крихкими, і від додаткового навантаження коліна починають хворіти.
- Тривалий біг. Руху при бігу складаються з декількох фаз: поштовх-політ-приземлення. Найнебезпечніша – остання, коли до ваги тіла додається сила тяжіння і все це суглоби повинні витримувати протягом всього тренування.
- Стрибки. Тут навантаження та ж, що і при бігу, але під загрозою опиняються не тільки коліна, але і хребет. З часом товщина міжхребцевих дисків зменшується, що призводить до захворювань спини.
- Надмірна вага – додаткова, а іноді і непосильна ноша для суглобів.
- Неправильні рухи суглобів, при яких стопи зафіксовані, а стегна виконують, наприклад, скрутку. Це призводить до різних зміщень, розривів зв'язок і травм менісків.
З безпосередніми загрозами все зрозуміло, а як же вберегти суглоби?
1. Позбавляйтеся від зайвої ваги
Не варто додатково навантажувати навіть здорові суглоби, а що вже казати про хворих! В даний час розвелося тисячі дієт і «дієтологів», люди переходять на роздільне харчування, сироїдіння, а деякі пропонують поглинати лише енергію сонця. Зрозуміло, це крайні заходи, і вони навряд чи приведуть до чогось хорошого, та ще й зіпсують здоров'я. Прислухайтеся до себе, виключіть все шкідливе і не переїдайте, а на допомогу вам прийдуть спеціальні дієтичні формули.
2. Вибирайте оптимальні види спорту
Навіть найефективніша дієта працює в комплексі з фізичними вправами. Як було сказано вище, біг і стрибки – не найкращий спосіб для приведення тіла в форму. Замініть їх плаванням або тренуваннями на тренажері-еліпсоїді. Поступово збільшуйте тривалість і доведіть її до 40 хвилин.
3. Робіть розтяжку
Починайте будь-які тренування з розтяжки. Якщо у вас немає часу на довгі заняття спортом – віддайте перевагу тільки комплекс на розтягування. Він зробить суглоби більш гнучкими і допоможе їм правильно працювати.
4. Качайтесь
Ця порада особливо актуальний для представників сильної половини людства. У багатьох випадках біль у суглобах провокує слабкість м'язів, які не можуть підтримувати рухи людини і додаткове навантаження падає на суглоби. А ті висловлюють свій протест за допомогою больових відчуттів. Тому коли мова йде про зміцнення суглобів найчастіше досить просто зміцнити м'язи навколо них.
5. Переносите тяжкості правильно
В сучасних реаліях зовсім вже без підняття тягарів обійтися нереально – нас «оточують» тази з білизною, сумки з продуктами та ще багато всього. Просто піднімайте і, по можливості, переносите їх правильно – присядьте, притисніть вантаж до грудей, підніміться з прямою спиною за рахунок сили ніг.
6. Замініть стілець фітболом
Відчуваєте втому і бажання присісти? Змініть звичний стілець великим м'ячем для фітнесу. Поза, в якій ми сидимо, також впливає на здоров'я суглобів. Фітбол допоможе тримати поставу і зміцнити м'язи.
7. Включіть в раціон молочні продукти
Молоко – це джерело кальцію, який зміцнює кістки, а вони, в свою чергу, безпосередньо пов'язані зі здоров'ям суглобів. Також корисні кисломолочні продукти (кефір, сир, ряжанка, йогурти).
8. Вживайте Омега-3
Ці незамінні жирні кислоти входять до складу будівельного матеріалу для хрящової тканини. Їх багато у рибі.
9. Підтримуйте суглоби за допомогою спеціальних препаратів
Якщо ваші суглоби болять вже давно, то простий коригування способу життя може виявитися недостатньо. Щоб ефект був більш вираженим, приймайте спеціальні препарати. Це можуть бути таблетки або креми з метилсульфонилметаном – природним джерелом органічної сірки. Спеціальні артрит-формули або харчові добавки для підтримки суглобів.
Не варто терпіти біль у суглобах і думати, ніби ви зріднилися з нею назавжди. Почніть потихеньку змінювати свій спосіб життя і біль обов'язково відступить, а ви знову відчуєте радість від руху!
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті