8 причин занепаду сил і як їх уникнути
Занепад сил – перший симптом хронічної втоми. В такому стані людина нічого не хоче робити, його не надихають навіть звичні радощі типу посиденьок з друзями та сім'єю, походів на концерт або виставку, можливості поїхати у відпустку. Падає не лише працездатність, але і настрій. Підвищується чутливість до холоду – руки і ноги починають сильно мерзнути.
За даними британських вчених дві третини всіх жителів планети відчувають себе постійно втомленими. Занепад сил не обходить стороною ні працівників офісів і заводів, ні мам в декреті і бізнес леді – такий стан практично не пов'язане з фізичним навантаженням.
Головна його небезпека полягає в тому, що на тлі апатії можна «переглянути» ряд більш серйозних психічних і фізичних недуг. Також у зоні підвищеного ризику перебувають діти, які звикають до цього стану і втрачають смак до життя, а по мірі дорослішання лікарі діагностують у них астенію.
Ознаки занепаду сил
Крім небажання що-небудь робити у людини часто спостерігаються:
- безсоння або, навпаки, постійна сонливість;
- відсутність радості в житті – не може підняти настрій ні улюблене заняття, ні близькі люди;
- головні болі;
- перманентне відчуття втоми;
- зниження апетиту.
Причини виникнення занепаду сил
Вони можуть бути суто індивідуальними, але, як правило, досить звичні:
- Неправильне, незбалансоване харчування.
- Мала кількість або відсутність вуглеводів в раціоні (при різних дієтах).
- Постійне переїдання.
- Проблеми з тиском.
- Дефіцит магнію в організмі.
- Різке зниження або, навпаки, збільшення кількості цукру в крові.
- Низький гемоглобін.
- Гормональний дисбаланс.
Крім того, занепад сил провокує ненормований робочий день, стреси і недосипання, професійне вигорання, вагітність. Багатозадачність і величезний список незавершених справ також тягнуть з людини силу-силенну енергії.
Як наповнити себе енергією і подолати занепад сил
Основний наш союзник у боротьбі за «енергійну» життя – це імунна система, для якої важливі повноцінне харчування і сон, помірні, але регулярні фізичні навантаження. В осінній і весняний період підтримати її допоможуть і біологічно активні добавки.
Збалансоване харчування. Незважаючи на те, що під час занепаду сил є особливо не хочеться, намагайтеся харчуватися регулярно – спонтанні голодування лише погіршать ситуацію. Відмініть хоча б на час всі дієти, а замість них виключіть з раціону все смажене, жирне і копчене. Додайте на стіл бобові і капусту, мигдаль і цитрусові, яйця і гіркий шоколад. Для заповнення магнію в організмі будуть корисні висівки і цільнозерновий хліб, насіння соняшнику та гарбуза, насіння льону.
Що стосується чаю і кави – ними також не варто захоплюватися, краще обмежити себе однією чашкою в день і пити більше звичайної води. Вона допоможе очистити організм від токсинів і нормалізувати обмін речовин. Замість бадьорять напоїв приймайте спеціальні добавки, які наповнять вас енергією.
Щоденна активність. 15-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі здатна підняти настрій. Якщо сил ворушитися немає зовсім – просто почніть з регулярного провітрювання приміщення. З силових видів спорту в період занепаду сил потрібно перейти на більш прості вправи.
Повноцінний сон. Про нестачу сну і його негативний вплив на організм не чув тільки ледачий. Однак «пересип» і валяння в ліжку цілий день також не приносять нічого доброго. Крім того, доведено, що планшет, телевізор і телефон помітно погіршують якість сну, тому ввечері від них краще відмовитися. Налаштуватися на повноцінний релакс допоможуть книги, склянка теплого молока з медом, легка тиха музика. Нормалізувати сон на перших порах допоможуть Бади з мелатоніном.
Розслаблення після роботи. Життя в режимі нон-стоп практично завжди призводить до занепаду сил і нервових зривів. Якщо ви йдете в кафе поговорити з друзями, не беріть подумки з собою незакінчений робочий проект або начальника. Не пропускайте обідню перерву, а після роботи повністю перемикайтеся на «домашній» режим. Вибирайте час для перегляду душевних фільмів і розмов, для ванни з ефірними маслами і розслабляючого масажу. Під час напруженої роботи вам допоможуть формули від стресу.
Обов'язково виділіть час і перевірити рівень гормонів, гемоглобіну і цукру в організмі. Якщо вони не в нормі, зверніться до лікаря, щоб він прописав відповідне лікування. При нормальних показниках і перехід на новий спосіб життя перші поліпшення будуть помітні вже через кілька тижнів (залежно від занедбаності ситуації). А щоб назавжди забути про занепад сил бажано продовжувати правильно харчуватися, більше рухатися і повноцінно висипатися.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті