7 надійних способів залишатися у формі після свят
Свята – це чарівний час, коли більшість людей відчуває душевний підйом. Нарешті можна забути про рутинних справах і зануритися в бездумний відпочинок. Одне засмучує – святкових днів настільки багато, що вони стають прямою загрозою здорового способу життя. Задушевні бесіди на корпоративах, сімейні вечері, виїзди на маївку, як правило, супроводжуються рясним і не завжди корисним частуванням, при цьому відвідування тренажерного залу відкладається або зовсім викреслюється з денного графіка. У підсумку, після серії застіль споглядання себе в дзеркалі викликає гостру досаду.Так як же бути? Залишити свята «обраним», випасти з соціуму і прославитися похмурою особистістю? Зовсім ні – можна зробити ряд дій, які дозволять звести постсвятковий шкоди здоров'ю до мінімуму. Ось сім способів, які допоможуть залишатися у формі на тлі святкових надмірностей.
1. Не звинувачуйте себе
Незалежно від того, наскільки дисципліновано ви зазвичай дотримуєтеся своєї дієти, не відчувайте себе винуватим, якщо довелося її порушити. Адже свята – це час, який ви проводите зі своїми близькими, і спільні застілля є важливою частиною соціальної взаємодії. Не варто відчувати смуток із-за зайвих калорій. Замість цього насолоджуйтеся спогадами про час, проведений в душевній компанії за келихом гарного вина та смачними стравами.
Тим більше, що люди, які відчувають себе винними після насолоди частуваннями, відчувають стрес, і їм часто буває важче підтримувати свою вагу в нормі.
2. Нормалізуйте травлення
Велика кількість висококалорійної їжі впливає в першу чергу на роботу травної системи. Надлишок жирної або солодкої їжі може призвести до того, що навіть через кілька днів після святкового застілля, кожен прийом їжі буде супроводжуватися дискомфортом. У цей період варто згадати про Бади, які допомагають швидко нормалізувати роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Додайте в свій раціон добавки з травними ферментами, наприклад, папаїн. Замість кави і міцного чаю пийте трав'яний чай з м'ятою.
3. Зробіть вибір на користь здорової їжі
Після численних висококалорійних страв ваше тіло може сама захотіти легкої і корисної їжі. Раптово ви виявите, що яблука, цитрусові, смородина, зелений виноград і навіть брокколі на полицях магазину здаються надзвичайно привабливими. Тому, роблячи покупки, сміливо йдіть на поводу у своїх здорових бажань – вибирайте фрукти, овочі і корисні закуски, такі як йогуртові напої або суміші з горіхів і сухофруктів. Ваше тіло подякує вам за це, вина останніх декількох днів зникне, а на зміну їй прийде почуття гордості.
4. Скоротіть обсяг фізичного навантаження
Після свят може з'ясуватися, що часу (або, ймовірніше, сил не вистачає на повноцінну тренувальну сесію в 60-90 хвилин. Це не привід скасувати тренування. Можна виконати половину запланованих вправ – 30 хвилин допоможуть спалити зайві калорії. Або, як варіант, зосередитися на вправах для розгону метаболізму і позайматися будинку. Використовуйте, наприклад, комплекс, про який ми писали в цій статті – він дозволяє приділити увагу всім м'язам тіла за дуже короткий період часу і активізувати обмін речовин.
5. Замініть тренування активним відпочинком
Тренувальну програму може бути не просто вмістити між походами по магазинах, вечірками і пікніками. Ще складніше повернутися до активних тренувань після свят. Ключ до успіху – це знайти приємне заняття. Наприклад, замінити обридлий комплекс ранкової гімнастики дихальними вправами, які допомагають схуднути. Їх ефективність дозволить повніше відчути своє тіло, а новизна принесе масу позитивних емоцій.
Можна також забути на пару тижнів про тренажерах і зосередитися на динамічних видах спорту – волейбол, баскетбол або футбол. Або, як варіант, кожен вечір вирушати на прогулянку по парку на велосипеді. Великий плюс таких видів відпочинку в тому, що до них можна залучити друзів, тим самим не тільки зміцнити здоров'я, а й отримати задоволення від спілкування.
6. Вийміть користь з «обжерливості»
Якщо ви регулярно займаєтеся в тренажерному залі і не хочете припиняти тренування, то святкові дні можна перетворити на дні «завантаження», тобто, споживаючи величезну кількість білка, вуглеводів та жирів, вийти на новий рівень. Для цього достатньо на одну-два тижні перейти на пауэрлифтерский тренінг – тобто потрібно приділяти один день певній групі м'язів. Робіть одне-два базових вправи.
Приблизна схема може бути простою:
1. Понеділок – груди.
2. Вівторок – ноги.
3. Середа – відпочинок.
4. Четвер – спина.
5. П'ятниця – плечі.
6. Субота – руки і прес.
7. Неділя – відпочинок.
Це допоможе поліпшити силові показники і результативність подальших тренувань.
7. Випробуйте нові добавки
Якщо є якісь добавки, які ви хотіли спробувати, але ніяк не могли зважитися на це, то зараз настав час поекспериментувати. Можливо, настав час включити в свій раціон добавку для спалювання жиру, енергетик для повноцінного тренування, протеїновий коктейль або BCAA. Виберіть те, що вам потрібно в даний момент, і святкові дні не залишать неприємного осаду.
- Здорове харчування для підтримки печінки: продукти та дієтаПечінка виконує життєво важливі завдання у людини. Щоб забезпечити їй нормальне функціонування та допомогти залишатися здоровою, необхідно правильно харчуватися та вживати вітаміни для печінки.Повна версія статті
- Харчові джерела заліза: що варто включити в раціонВ організмі залізо міститься в еритроцитах. Найкращий варіант його підвищення – біологічно активні добавки та вітаміни заліза. Джерела мікроелементу бувають рослинного та тваринного походження. Розглянемо кожен, а також залізо вітамін, для чого та як використовується.Повна версія статті